KARABÜK MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
2017 - 2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI
ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI

 
 

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU FORMU

 
 


Not: Başvuru formunun dikkatli bir şekilde okunup doldurulması rica olunur.


T.C. KİMLİK NO  
Başvuru için gerekli açıklamaları, şartları ve öncelik sırasını okudum. Başvuru formumda eksik ve yanlış bilgi olması durumunda sorumluluğun tarafıma ait olduğunu kabul ediyorum.

BAŞVURU FORMUNU DOLDURDUKTAN SONRA ÇIKTISI ALINIP EKLERİYLE BİRLİKTE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ KAYIT BÜROSUNA TESLİM EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR. LÜTFEN AŞAĞIDAKİ AÇIKLAMALARI OKUYUNUZ.

 
   AÇIKLAMALAR - GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR -  
 

 

    -T.C. Kimlik Numaranızı yazıp başvur butonuna tıkladıktan sonra gelen formu eksiksiz olarak doldurunuz. Formu doldurduktan sonra başvurumu kaydet butonu ile formu kaydediniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta formun 1 defa kayıt edildikten sonra değiştirilememesidir. Bu yüzden formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra başvurunuzu kaydediniz. Eksik veya hatalı kayıt yaptınız ise dilekçe ile başvurarak başvurunuzun reddini istemeniz gerekmektedir.
    - Başvuruyu kaydettikten sonra gelen formu yazdırıp istenilen evraklarla birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü kayıt bürosuna teslim ediniz. Başvuru formunda yazdığınız bilgilerin teslim ettiğiniz belgelerle tutarsız veya ispatsız olması durumunda başvurunuz reddedilecektir.

    GÖREVLENDİRME ÖLÇÜTLERİ:

      1) Görevlendirileceği alandan mezunu olmak. (İhtiyaç halinde veya sonrasında alanında görevlendirilecek aday bulunamadığı takdirde lisans mezunu olmak ve Üniversitelerin Eğitim Fakülteleri mezunlarına öncelik verilmek şartı ile diğer alanlardan görevlendirme yapılabilecektir.)
      2) En az lisans mezunu olmak (İhtiyaç halinde Lisans mezunu Bilişim Teknolojisi ve İngilizce alanında görevlendirilecek aday bulunamadığı takdirde Bilişim Teknolojisi için Bilgisayar Önlisans mezunu, İngilizce Dersi için AÖF İngilizce Öğretmenliği bölümünde okuyan ve 1. ve 2. sınıfta başarılı olmuş olanlardan da görevlendirme yapılacaktır. Diğer alanlarda ihtiyaç halinde önlisans mezunlarına da görev verilecektir)
      3) Görevlendirmeler görevlendirileceği alanda Alan Sınavı uygulananlarda KPSS 121, uygulanmayanlarda KPSS 10 puanı üzerinden yapılacak olup, KPSS puan türlerindeki puan eşitliği halinde diploma notu yüksek olana öncelik verilecektir. İhtiyaç olan alanlarda başvuru yapan tüm adaylar arasında KPSS 10 puanı olan aday bulunmadığı takdirde yine diploma notu yüksek olana öncelik verilecektir. Önlisans mezunlarında da en son girdikleri KPSS puanı dikkate alınacak olup puan eşitliği halinde diploma notu yüksek olana öncelik verilecektir.

      4) Görevlendirilmesi yapılan adaylardan, belgeye dayalı ve geçerli mazereti olmaksızın görevini bırakanlara, İlimiz dâhilinde 1 yıl süresince aynı şartlarda yeniden görev verilmeyecektir. Ayrıca görevinde başarısız olan ya da kusurlu davranış içinde bulunanların görevlendirildiği Okul Müdürlüğünün talebi üzerine görevlendirmeleri iptal edilecektir.

 
  GÖREVLENDİRMELERDE ÖNCELİK SIRASI  
 


1-Eğitim Fakültesi(Kpss,Yüksek Lisans,Lisans)
2-Fen Edebiyat Fakültesi((Kpss,Yüksek Lisans,Lisans)
3-Emekli Öğretmenler(Alanında Görev Alanlar)
4-Diğer Fakültelerden en az Lisans Düzeyinde Mezun Olanlar
5-Ön Lisans

 
  İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ İLETİŞİM BİLGİLERİ  
 
İLÇE TEL ADRES
Merkez 370 424 23 33 Zonguldak Caddesi Valilik Binası 2. ve 3. Kat KARABÜK
Eflani 370 461 21 82 Hükümet Konağı 4. Kat Eflani/KARABÜK
Eskipazar 370 818 20 37 Hükümet Konağı 4. Kat Eskipazar/KARABÜK
Ovacık 370 877 10 12 Hükümet Konağı 4. Kat Ovacık/KARABÜK
Safranbolu 370 712 11 79 Hükümet Konağı 4. Kat Safranbolu/KARABÜK
Yenice 370 766 26 09 Hükümet Konağı 4. Kat Yenice/KARABÜK