KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

100.Yıl Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi Yıl Sonu Sergisi Açılışı

100.Yıl Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi Yıl Sonu Sergisi Açılışı

 İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ali KÖSE beraberinde Müdürlüğümüz yöneticileriyle birlikte 100. Yıl Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezinde açılan yıl sonu sergisi açılışına katıldı.

 Belediye Başkanı Sayın Rafet VERGİLİ’ninde iştirak ettiği sergi açılışında bir konuşma yapan İl Müdürümüz konuşmasına eğitime katkılarından dolayı Karabük Belediyesine teşekkürlerini ifade ederek başladı.  İl Müdürümüz “ Karabük-Safranbolu Dünya mirası olarak bilinen bir yerdir. Biz Karabük eğitim camiası olarak buna nasıl katkı sağlarızı düşünmemiz lazım. Mademki halk eğitimi çalışmaları 7’den 70’e herkese hitap ediyor, mademki eğitim yelpazesi 360 derece genişliğe sahip o zaman bizim bu eğitim alanımızla İlimize katkı sağlamamız lazım. Karabük- Safranbolu evlerinin içinde kullanılan eşya, araç-gereç ve bu mekânlarda yaşanan kültür öğelerine geçmişten bugüne bu evlerde, bu sokaklarda yaşatılan ihtişamlı medeniyete günümüz insanının, dünya insanlığının ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bu zenginliği de dünya insanlığı ile paylaşmamız lazım.  Bu konuda Halk Eğitim Merkezlerimize de iş düşüyor.  ” dedi. 100. Yıl Mahallesindeki kurslara katkıları olan herkese ayrı ayrı teşekkürlerini ifade etti.

 Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları verildi. Kursiyerler tarafından yapılan el emeği, göz nuru eserlerin yer aldığı sergi açılışı gerçekleşti.  Daha sonra bir süre sergiyi  gezen Belediye Başkanı, İl Müdürümüz ve beraberindekilerin sergi yerinden ayrılmalarıyla program sona erdi.

 

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.