KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Ortaöğretim Okul Müdürleri Sene Başı Toplantısı Yapıldı

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Ortaöğretim Okul Müdürleri Sene Başı Toplantısı Yapıldı

           2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı Ortaöğretim Okul Müdürleri Sene başı toplantımız İl Müdürümüz Ali KÖSE’nin başkanlığında Maarif Müfettişleri Başkan Vekilimiz  Meliha DUMAN ve Ortaöğretim Şube Müdürümüz  Nevzat AKBAŞ ile toplam 17 Okul müdürünün katılımıyla Karabük Öğretmen Evinde yapıldı.

 Toplantıyı İlimize ve Ülkemize hayırlı olması temennisiyle açan İl Müdürümüz Gündem gereği toplantıda:

 Okullarımızın; bakım, onarım ve çevre temizlikleri ile açılış törenine hazırlanması gibi yönlerden tüm eksiklikleri giderilerek yeni ders yılına hazırlanmaları için yapılması gereken son hazırlıklar ile liselerin sene başı öğretmenler kurulu toplantılarında gündeme alacakları konulara yönelik Millî Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan gündem taslağı üzerinde açıklamalarda bulunarak, toplantılarda özellikle dikkat edilecek madde ve hususlar üzerinde taslak gündemi yansı üzerinde göstererek açıklamalarda bulundu. Bu konuda okul yöneticilerinin  görev ve sorumlulukları ile ilgili açıklamalar yaptı.

 Gündeme devamla 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının genel değerlendirilmesi kapsamında okullar bazında yine yansı üzerinde 2013, 2014, 2015 Yılları itibarıyla artış ve düşüşleri de içeren tablolarla ders başarıları ile ilgili YGS-LYS değerlendirmelerinde, spor faaliyetlerine, grup, yarıfinal ve final müsabakalarına katılım durumları, anma ve kutlama faaliyetleri, Sosyal, kültürel etkinlikler, toplum hizmeti çalışmaları, açısından genel değerlendirmelerde bulundu.

 Okul Müdürlüklerince YGS-LYS sınav sonuçlarının çok yönlü olarak analize tabi tutulmasını, Okul-Aile birliği toplantılarına muhtarların ve öğrenci velisi olmasa dahi okul çevresinde bulunan sanatçı, yazar, emekli bürokrat vb. farklı nitelikleri ile katkı sağlayabilecek şahısların da davet edilmesini istedi.

 Okullarda Ölçme değerlendirme konusuna ehemmiyet verilmesi, her okulun her dönem en az birer sosyal etkinlik gerçekleştirmesi, eğitim bölgelerinin de kendi aralarında ortak bir etkinlik gerçekleştirmeleri, Geleneksel etkinliklerin yaygınlaştırılması, Okulda Demokrasi eğitimi çalışmalarına özel önem verilmesi ve seçim organizasyonlarına okul müdürlerinin bizzat iştirak etmeleri, Okul açılış törenleri ve okulların İlk ve son haftalarında hiçbir aksamaya mahal verilmeden eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilmesi için gereken her türlü önlemin alınması ve bu durumun Maarif Müfettişliğimiz ve MEM yöneticilerince planlı ziyaretlerle takip edilmesi,  zorunlu göç mağdurları, mülteci ve sığınmacılar, gazi ve şehit yakınları, doğal afetlerden etkilenenler, parçalanmış aile çocukları, yaşlı, yetim, öksüz, güçsüz, engelli ve benzeri durumda olanlar ile diğer yardıma ihtiyaç duyanlara yönelik projeler ve toplum hizmeti çalışmaları, okuma konusuna özel önem verilmesi ve her okulun bu konuda etkili ve değişik etkinliklerde bulunması, 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında İl Millî Eğitim Müdürlüğünce gerçekleştirilmesi düşünülen ve planlanan Obezite, İnternet kullanımı, Muhtaç, muhacir, fakir ve parçalanmış aile çocuklarına yönelik destek, Değerler Eğitimi ve Okuma alışkanlığı kazandırma konularına yönelik projeler ile çıkarılacak İl MEM dergisine  okulların da destek vermeleri ve hazırlık yapmaları  gibi konular üzerinde açıklamalarda bulundu.

 Her okul yöneticisinin rutin dışı çalışmalarda bulunması ve her gün kendini güncellemesi mutlaka projesinin ve hedefinin olması gerektiğini belirtti. Okuma alışkanlığı kazandırma konusunda her okulun mutlaka bir özel çalışmasının, bir projesinin olması gerektiğini de vurgulayan İl Müdürümüz gündeme ilişkin olarak okul yöneticilerinin çeşitli sorularını cevaplandırdı.

 Şube Müdürümüz Nevzat AKBAŞ ve Maarif Müfettişleri Başkan Vekilimiz  Meliha DUMAN’ın duyuru ve gündeme ilişkin görüşlerini açıklamalarının ardından toplantıyı “Biz iyi bir ekibiz. Standartlarımızı yükselterek eğitimde örnek uygulamalar gerçekleştireceğiz.” diyerek ve okul yöneticilerine başarı dileğinde bulunarak bitirdi.

 

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.