KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü´nde Öğrencilerimiz Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Ettiler

    Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda gerçekleşen ziyarete, Özel Eğitim Kurumu öğretmenleri, öğrencileri ile velileri katıldı.
3 Aralık Dünya Engelliler Günü´nde Öğrencilerimiz Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Ettiler

3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutlayarak sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah KAPLAN; engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırmak, kimseye muhtaç olmadan bağımsız olarak kendi kendilerine yetebilmeleri, üretken insan durumuna getirilerek, yaşam düzeylerini gelişen dünya şartlarına göre biçimlendirmek, ihtiyaçlarını iyi anlamak ve onlara mevcut şartlar içinde en iyi ortamları hazırlamak en büyük hedefimizdir.

          Sosyal hayatta engellilere sağlanan imkân ve kolaylıklar, bir toplumun gelişmişlik düzeyi ve çağdaşlığının ölçütü olmakla beraber; insana verilen değer ve önemin belirgin yansımalarıdır. Diğer bir ifadeyle, engellilere gösterilen anlayış ve hoşgörü, uygar bir toplum kimliği kazanmada etkin bir rol oynamaktadır.

           Engellilerimizin eğitimden sağlığa, iş ve mesleki rehabilitasyondan kültür, sanat ve spora, kent standartlarının iyileştirilmesinden, psikolojik ve sosyal desteğe kadar sorunlarına çözüm bulunması hepimizin sosyal sorumluluğudur” dedi. Sözlerini "tüm engelli kardeşlerimize "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" vesilesiyle bir kez daha  aileleriyle birlikte, sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir yaşam diliyorum" diyerek tamamladı.

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.