KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmen Eğitim Süreci Bilgilendirme Toplantısı

Aday Öğretmen Eğitim Süreci Bilgilendirme Toplantısı

Adaylık eğitimi için ilimizi tercih eden 104 aday öğretmene yönelik adaylık çalışma ve etkinlikleri ve programlarına ilişkin bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.

09 mart 2016 Çarşamba günü saat 09.00’da ilimiz Merkez Öğretmen Evi ve ASO’da yapılan toplantı öncesinde öğretmenler için bir kahvaltı organizasyonu düzenlendi. Valimiz Sayın Orhan ALİMOĞLU’nun da teşrif ettiği kahvaltıda bir konuşma yapan İl Müdürümüz konuşmasında : “Öncelikle aday öğretmenlerimizin yetiştirilmesine yönelik bu güzel uygulamayı başlattıkları için Bakanımız Sayın Nabi AVCI başka olmak üzere bakanlığımız bürokratlarına, ilimizde bu konuya yönelik örnek çalışmalar gerçekleştiren mesai arkadaşlarıma okul müdürlerimize ve danışman öğretmenlerimiz ile bu organizasyonda emeği geçen personelimize teşekkür etmek istiyorum.

Sizler bize bakanlığımızın ve ülkemizin emanetisiniz. İlimizde gerçekleşecek adaylık döneminizi bir fırsat olarak düşünerek iyi değerlendirmeye gayret edin. Her gün kovanınızdan çıkın “kovandan çıkmayan arıdan bal olmaz” öğretmenlerimizden, memurlarımızdan, hizmetlilerimizden velilerimizden özellikle öğrencilerimizden kovanınıza bir şeyler taşıyın. Danışmanınızdan azami derecede istifade edin, birlikte öğrenin. İyi bir gözlemci olun, müstağni olun, az ve öz konuşun. Taleplerinizle, sorularınızla öğretmenlerimizin ve okul yöneticilerimizin ezberlerini bozun. Dilinizle değil yüreğinizle konuşun. Merhum Topçu’nun dediği gibi ’Kendini bilen sınırını idrak eden insan … zamanının ruhunu müdrik âlim’ olmaya çalışın. Bu süreç sonunda okullarınıza ve gittiğiniz illere Karabük’ten insan, nesil ve gelecek meselesine dair şifreler taşıyın. Eğitiminizin hayırlı olması temennisiyle hepinize başarılar diliyorum.” dedi.

Valimiz Sayın Orhan ALİMOĞLU aday öğretmenlerimize tavsiyelerde bulunarak Kainattaki en mükemmel varlığın insan olduğunu, öğretmenlerimizin görevinin bu mükemmel varlığı eğitmek, topluma ve ülkeye faydalı bireyler olarak yetiştirmek olduğunu, onların insana en güzel çağlarında temas ettiklerini, görevlerinin en kutsal görevlerden biri olduğunu dolayısıyla sorumluluklarının da büyük olduğundan bahsederek bu bağlamda okuma alışkanlığı kazanmanın öğretmenler için bir zaruriyet olduğunu söyledi. 

İl Müdürümüz ve Sayın Valimizin konuşmalarının ardından toplu resim çekimi yapılarak aday öğretmenlerimiz İl Koordinatörümüz Aydınlıkevler Ortaokulu Müdürü Adnan CANSIZ ve Şube Müdürümüz Muharrem YOL ile birlikte toplantıya başladı.

10-03-201610-03-201610-03-201610-03-201610-03-201610-03-2016

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.