KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmen Yetiştirme Sürecinde Danışman Öğretmen Eğitimi Seminerleri Başladı

Aday Öğretmen Yetiştirme Sürecinde Danışman Öğretmen Eğitimi Seminerleri Başladı

Aday Öğretmen Yetiştirme Sürecinde görevlendirilecek Danışman Öğretmenlere yönelik  Eğitim Semineri Karabük Belediyesi Nikah ve  Konferans Salonunda düzenlenen açılış programı ile başladı

Açılış Programına Vali Yardımcımız Sayın Abdullah ACAR, İl Müdürümüz Sayın Ali KÖSE, İl Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticilerimiz, danışman öğretmenlerimiz ve danışman öğretmenlerimizin bulndukları okulların müdürleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende Eğitim Görevlisi Aydınlıkevler Ortaokulu Müdürü Adnan CANSIZ’ın seminere ilişkin teknik açıklamalarının ardından konuşan İl Müdürümüz Ali KÖSE konuşmasının sonunda “Enerjimizi son damlasına kadar bize teslim edilen meslektaşlarımızı geleceğe dopdolu hazırlamak için tüketelim. Bilelim ki Mevlâna’nın deyimiyle “Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez.” Yine beraberinizdeki adaylara başarılı olabilmeleri için sevgiyi ekmek kadar, hava kadar, su kadar tüketmelerini, okumayı kendilerini yenilemenin en vazgeçilmez yolu olarak görmelerini  tavsiye edelim. Henry Bergson’un dediği gibi: “ Var olmak değişmektir, değişmek olgunlaşmak; olgunlaşmak kendini durmadan yenilemektir.” Karabük’te yetişen öğretmenler Karabük öğretmen ve yöneticilerinin farkını Türkiye’mizin dört bir yanına taşısınlar istiyoruz.” dedi.

İl Müdürümüzün konuşmalarının akabinde kürsüye gelen Vali Yardımcımız Abdullah ACARLI aday yetiştirme sürecinin önemine değinerek "en etkili yetişme yöntemi iş üzerinde yaparak, yaşayarak öğrenmedir" dedi. Konuşmaların ardından açılış programı sona erdi.

Aday Öğretmen Yetiştirme Sürecinde Danışman Öğretmen Eğitimi Semineri 24-25 Şubat 2016 tarihlerinde Merkez Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulunda devam edecektir.

24-02-201624-02-201624-02-201624-02-2016

 

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.