KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenlerimiz Valimiz İle Buluştu

Aday Öğretmenlerimiz Valimiz İle Buluştu

Valimiz Sayın Mehmet AKTAŞ Aday Öğretmen Yetiştirme Programı kapsamında İlimizde adaylık sürecini geçirmekte olan öğretmenlerle bir araya geldi.

Karabük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen programda İl Müdürümüz Ali KÖSE, İnsan Kaynaklarından sorumlu Şube Müdürümüz Muharrem YOL ile 18 aday öğretmenimiz yer aldı.

Programın açılışında İl Müdürümüz Adaylık eğitim süreci hakkında Sayın Valimize açıklayıcı bilgi sundu. 

İl Müdürümüzün yaptığı bilgilendirmenin ardından öğretmenlik mesleğinin hiçbir meslekle kıyaslanamayacak düzeyde önemli ve kutsal bir görev olduğunu ifade eden Valimiz Mehmet AKTAŞ “Sizler, insan yetiştiriyorsunuz ve insana şekil veriyorsunuz. Hem bireysel düzeyde hem de toplum hayatı yönüyle çok önemli bir mesleği ifa ediyorsunuz. Bu mesleği tercih ettiğiniz için tebrik ediyorum, sizlere başarılar diliyorum. Sizlerin başarısı ülkemizin ve milletimizin başarısı olacaktır. Millet olarak asırlardır çok büyük bir misyonu üstlenmişiz. Tarih boyu bütün olumsuzluklara, zorluklara ve aksaklıklara rağmen bu misyonu bugüne kadar hakkıyla yerine getirdiğimize inanıyoruz. Bu olumsuzlukların en büyüğünü bildiğiniz gibi 15 Temmuz’da yaşadık. Düşmanlarımız el birliği ile bize büyük bir tuzak kurdular ama milletimiz bu tuzağı bertaraf etti. O gece, o mücadeleyi veren milletimize de, o şuuru veren yine sizler ve sizlerden önceki büyükleriniz. Karabük özeline baktığımızda eğitim alanında Türkiye’ye örnek gösterilebilecek bir il Karabük. Emsal illerle kıyasladığımızda fiziki alt yapımız oldukça iyi. Karabük olarak asıl avantajlı noktamız insanlarımızın eğitim bilinci. İnsanlarımız el birliği ile gönül birliği ile çocuklarının, gençlerinin daha iyi bir eğitim alması için ciddi bir gayret gösteriyorlar.  Her yönüyle eğitim sürecine dâhil olup eğitime katkı veriyorlar, buda başarıyı getiren unsurlardan bir tanesi ve önemli bir parçasıdır. Stajyerlik döneminizi burada geçiriyor olmanız bence sizler açısından büyük bir avantaj. Eğitime her kesimin destek verdiği, eğitimin ciddi bir bilinçle sahiplenildiği bir ilde öğretmenliğe başlamanız sizin açınızdan bence avantaj. Onun yanında sizlere her yönüyle destek olmak isteyen bir yönetim anlayışı da var. Okul yöneticileriniz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve bizler üstümüze düşeni hakkıyla yapmanın gayreti içerisindeyiz. İnşallah sizlerin de katkısı ve emeğiyle, Karabük’te var olan ve iyi olduğuna inandığımız eğitim seviyesini daha da iyi noktalara getiririz. Öğretmenlik mesleğinin sizler ve aileleriniz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi. 

Program Sayın Valimizin öğretmenlerimize yeni görevlerinde başarılar dilemesinin ardından sona erdi

15-02-201715-02-201715-02-201715-02-2017

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.