KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenlerle Toplantı Yapıldı

Aday Öğretmenlerle Toplantı Yapıldı

Bakanlığımızca uygulanmaya başlanan Aday Öğretmen Yetiştirme Programı kapsamında İlimize yetiştirilmek üzere atanan aday öğretmenler ile tanışma toplantısı 05.02.2020 Çarşamba günü Müdürlüğümüz toplantı salonunda İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU başkanlığında gerçekleştirildi.

Müdürlüğümüz yöneticilerinin de hazır bulunduğu toplantıda program kapsamında süreçle ilgili aday öğretmenlerimize gerekli bilgiler verildi.

Programda aday öğretmenlerimizle tanışan İl Millî Eğitim Müdürümüz "Her meslek özeldir ama öğretmenlik mesleği çok daha özel bir alandır." sözleriyle başladığı konuşmasında "Eğitim sadece okula çocuk gönderen aileleri değil, ülkenin tüm kesimini ilgilendiren tartışmasız en önemli konudur. Bizin hitap ettiğimiz öğrenciler Z kuşağı çocuklardır. Günün hızla değişen koşulları içerisinde verilen eğitimin kalitesini artırmak, öğretmenlerin kendilerini yenileyebilmeleri ile doğru orantılıdır. Bu doğrultuda Sayın Bakanımız tarafından açıklanan 2023 Vizyon Belgesinin ana aktörü de öğretmendir. Sayın Bakanımız Vizyon Belgesinde de belirttiği üzere Çocuklarımızın içinde saklı olan cevheri mücevher yapacak oyuncular öğretmenlerdir. Şahsiyeti, şahsiyet bina eder. Öğretmenin güçlü şahsiyeti yeterince olgunlaşmadıkça içerik, teknoloji, fiziksel alt yapı değerini bulamaz. Unutulmamalıdır ki her eğitim sistemi öğretmenlerin omuzlarında yükselir ve öğretmeninin niteliğini aşamaz." dedi.

Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile birimlerde görevli şefler tarafından Müdürlüğümüz birimlerinin çalışmaları hakkında bilgilendirilmede bulundurulmasının ardından toplantı sona erdi.

05-02-202005-02-202005-02-202005-02-2020

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.