KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ARICILIK KURSU İÇİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

ARICILIK KURSU İÇİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz, Karabük İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında Mesleki Eğitim Kursları çerçevesinde “Arıcılık” ile ilgili işbirliği protokolü imzalandı.

05.02.2019 Salı günü Karabük İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde; İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, Karabük İl Tarım ve Orman Müdürü Çetin AYVALIK ile Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa ÇALIŞ arasında imzalanan protokol ile; istihdamın korunması ve artırılması, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesi, işsizliğin azaltılmasına ve özel politika gerektiren grupların işgücü piyasasına kazandırılması amaçlanmaktadır. Bu kapsamda açılacak olan Arıcılık kursunda,  16- 55 yaş arası ve sosyal güvencesi olmayan kişilere teorik ve pratik arıcılık eğitimi verilecek olup, kursiyerlerin arıcılık hakkında temel bilgi öğrenerek arı yetiştiriciliğini bir meslek olarak kazanımları hedeflenmektedir.

Protokol imza töreninde Merkez Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürü Dursun YEŞİLOĞLU da hazır bulundu.

06-02-201906-02-2019

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.