KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Avrupa'da "Hasta ve Yaşlı Bakımı Stajı" Belge Töreni Gerçekleştirildi

Avrupa'da

Safranbolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Yaşlı Bakımlı Alanında Avrupa Uygulamaları "CARE OF ELDERLY PEOPLE İN EU" 2018-1-TR01-KA102-056807 Numaralı Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği (KA102) Projesinin kapanış programı ve sertifika töreni Safranbolu'da gerçekleştirildi.

Sertifika törenine İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, Safranbolu İlçe Millî Eğitim Müdürü Hasan GÜMÜŞ, Şube Müdürleri Erdal ÜNGÖREN ve Yavuz AYDIN ile okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda Safranbolu İlçe Millî Eğitim Müdürü Hasan GÜMÜŞ'ün proje hakkında genel bilgilendirmesinin ardından konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU: " Safranbolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin öğrencileri Erasmus+ projesi kapsamında Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yaşlı bakım ve hizmetleri konusunda başarılı bir staj çalışması yapmışlardır. Bu çalışma sadece yaşlı ve bakıma ihtiyacı olan bireylerin fiziki ihtiyaçlarında yardım şeklinde değil öğrencilerimizin eğitimleri ve yaşantıları boyunca aldıkları terbiye ve eğitimin yanısıra büyüklerimize saygı, sevgi ve onlara hak ettikleri değeri gösterme konusundaki engin kültürümüzün birikimiyle ve ağırlığıyla hareket etmeleri ve bunun sonucunda da staj yaptıkları kuruluşlardan iş teklifi bile almış olmaları, eğitimci olarak bizlere ve anne babalarına büyük gurur ve onur yaşatmıştır. Sayın Safranbolu Kaymakamımız başta olmak üzere bu projede emeği olan İlçe Millî Eğitim Müdürümüze ve onun nezdinde idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Çok kıymetli velilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyor, çocuklarımızı bir kez daha tebrik ediyorum." dedi. 

Protokol konuşmalarının ardından projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür eden İl Müdürümüz proje sorumlularına sertifikalarını takdim ederek özverili ve başarılı çalışmalarının devamını diledi.

02-10-201902-10-201902-10-201902-10-201902-10-2019

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.