KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE TOPLANTISI YAPILDI

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE TOPLANTISI YAPILDI

Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM) ile Okullarda Bağımlılığa Müdahale (OBM) projeleri kapsamında ilimizdeki özel eğitim, rehberlik, psikolojik danışma hizmetlerinin işleyişi, okullarımızda genel ve yerel hedeflere uygun olarak hazırlanan rehberlik hizmetleri planlarının ve eğitim ortamlarında şiddetin önlenmesi konularının ele alındığı toplantı İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU başkanlığında gerçekleşti.

25 Şubat 2019 Pazartesi günü saat 10:00 da Karabük Halk Eğitimi Merkezi Salonunda gerçekleşen toplantıya Şube Müdürümüz Muhammet YILMAZ ile İl genelinde görevli rehberlik öğretmenleri ve okul yöneticileri katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüzün İlimizdeki özel eğitim, rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin iş ve işleyişi ile ilgili başladığı konuşmasında “Okul ve kurumlarımızda özellikle bağımlılıkla mücadelede daha etkin adımlar atmalıyız. Okul rehberlik sevislerince madde ve teknoloji bağımlılıkları ile ilgili öğrenci ve velilere yönelik eğitimlerin daha etkin ve verimli olarak yapılması gerekir.” dedi.

 İl Müdürümüzün konuşmasının ardından rehberlik hizmetleri planlarının ve eğitim ortamlarında şiddetin önlenmesi konularına ilişkin Şube Müdürümüz Muhammet YILMAZ tarafından bilgi vermesiyle toplantı son buldu.

26-02-201926-02-201926-02-2019

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.