KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikaları Dağıtımı Gerçekleştirildi.

Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikaları Dağıtımı Gerçekleştirildi.

Millî Eğitim Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığı arasında eğitim öğretim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi, yaşam kalitesinin yükseltilmesi, yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunulması amacıyla imzalanan “Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü” ile yine eğitim öğretim kurumlarının sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında teşvik edilmesi ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi, okul ortamı ve öğrenci sağlığının geliştirilmesine katkıda bulunulması amacıyla imzalanan “Beslenme Dostu Okullar Programı İşbirliği Protokolü” doğrultusunda Beyaz Bayrak Sertifikası almaya hak kazanan 45 okulumuz ile Beslenme Dostu Okul Sertifikası almaya hak kazanan 5 okulumuza Beyaz Bayrakları ve Beslenme Dostu Okul Sertifikaları Öğretmenevi ve ASO binası Çok Amaçlı Salonunda düzenlenen törenle dağıtıldı.

Törene Valimiz Sayın Kemal ÇEBER, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali KÖSE Halk Sağlığı Müdürü Sezgin TİRYAKİ, İl Sağlık Müdürü Ahmet SARI Belediye Başkan Yardımcısı Fatma DANIŞMAN, Defterdar Osman KOÇAŞ, Müdür Yardımcımız Nevzat AKBAŞ, Şube Müdürlerimiz Hasan GÜMÜŞ ve Said Nuri ODABAŞOĞLU, Beyaz Bayrak ile Beslenme Dostu Okul Sertifikası almaya hak kazanan okul müdürleri katıldı.

Tören Halk Sağlığı Müdürü Sezgin TİRYAKİ ve İl Müdürümüz Ali KÖSE’ nin konuşmalarıyla başladı. İl Müdürümüzün akabinde konuşmasını yapmak ve okullara beyaz bayrak ve sertifikalarını vermek üzere davet edilen Valimiz Sayın Kemal ÇEBER konuşmasında projenin önemine değinerek “Eğitim ve öğretim denilince hepimize ne kadar büyük görevler düştüğünü bir kez daha hatırlatmak isterim. Eğitim ve öğretim başarısının kümülatif bir olay olduğu kanaatindeyim. Sabah kalktığında evinde sağlıklı bir kahvaltı yapamayan öğrenci eğitimde başarılı olamaz, aile bundan sorumludur. Bindiği servis aracında okuluna güvenli gidemeyen, evine güvenli dönemeyen öğrenci başarılı olamaz. Okula geldiği zaman temiz bir sınıfta, hijyenik bir lavaboda, gülümseyen öğretmenlerin karşısında eğitim almayan bir öğrenci yine başarılı olamaz, ben böyle düşünüyorum. Herkes kendi üzerine düşen sorumluluğu bilerek hareket ettiğinde, hepsini üst üste koyduğumuzda başarılı olacağımızı düşünüyorum. Hedef kitle anlamında kabul etmemiz lazım ki bu sacayaklarının en önemli halkasından birini bizler oluşturuyoruz. Bu itibarla Karabük’ün eğitim-öğretim alanındaki istatistikleri yan yana koyduğumda bana yeterli gelmedi. Yıllardır LYS ve TEOG’da derece yapan bir il için %72 bence yükseltilmesi, yukarılara çekilmesi gereken bir istatistik. Zaten temel başarı anlamında birkaç öğrencimizin LYS’de, birkaç öğrencimiz TEOG’da çok iyi okullara girmiş olması bana kâfi gelmez, size de gelmemeli. Yine kümülatif başarı, genel başarı en alttaki dediğimiz öğrencinin başarısı önemlidir. Herkesin mimar, mühendis, doktor, avukat olmasının gerekmediğini ama hedefi ve ufku olan evlatlarımızın bu anlamda yolunu açmanın bizim en önemli görevimiz olduğunu tabi ki unutmayacağız. Bu sertifikaları alan siz değerli arkadaşlarımı canı gönülden tebrik ediyorum. Kısa zamanda bu belgeleri, sertifikaları henüz almamış arkadaşlarımın da ne gerekiyorsa yaparak okullarını o düzeye getirmesini temenni ediyorum.” dedi.   

Konuşmaların ardından tören Beyaz Bayrak ve  Sertifikaları ile Beslenme Dostu Okul Sertifikalarının dağıtmasıyla sona erdi.

19-07-201719-07-201719-07-201719-07-201719-07-201719-07-201719-07-201719-07-201719-07-201719-07-201719-07-201719-07-2017

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.