KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikası Dağıtım Töreni Yapıldı

Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikası Dağıtım Töreni Yapıldı

Millî Eğitim Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığı arasında eğitim öğretim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi, yaşam kalitesinin yükseltilmesi, yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunulması amacıylaimzalanan Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü ile eğitim öğretim kurumlarının sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında teşvik edilmesi ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul ortamı ve öğrenci sağlığının geliştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla imzalanan Beslenme Dostu Okullar Programı İşbirliği Protokolüdoğrultusunda Beyaz Bayrak Sertifikası ile Beslenme Dostu Okul Sertifikası almaya hak kazanan okullarımıza 14 Ekim 2015 Çarşamba günü düzenlenen törenle Beyaz Bayrakları, Pirinç Levhaları ve Beslenme Dostu Okul Sertifikaları dağıtılmıştır.

Törene Vali Yardımcımız Sayın Abdullah ACAR, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali KÖSE, Halk Sağılığı Müdürü Dr. Sezgin TİRYAKİ, Millî Eğitim Şube Müdürümüz Muhammet Nuri ATASEVEN, Halk Sağlığı Şube Müdürleri Turhan SARICI, Recep AY, Nuri SEKİ, Çevre Sağlığı Teknisyeni Hüseyin SANCAR, Hemşire Arzu BALCI YILDIRIM ve Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okul müdürleri ile Beslenme Dostu Okul Sertifikası almaya hak kazan okul müdürleri katılmıştır.

Tören sırasıyla İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz, Halk Sağılığı Müdürümüz, İl Müdürümüz ve Sayın Valimizin konuya ilişkin görüşlerini açıklamalarının ardından Beyaz Bayrakların dağıtımıyla devam etti. 

Beyaz Bayraklar Sayın Valimiz, Pirinç Levhalar ve Beslenme Dostu Okul Sertifikaları Halk Sağlığı Müdürümüz tarafından okullarımıza dağıtılmıştır. Ardından İl Müdürümüz tarafından Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okul müdürlüklerimiz ile Beslenme Dostu Okul sertifikası almaya hak kazanan okul müdürlüklerine başarı belgeleri takdim edilmesiyle tören sona ermiştir.

Tablet DağıtımıTablet DağıtımıTablet DağıtımıTablet Dağıtımı

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.