KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bu Haftanın İstişare Toplantısı Demir Çelik Anadolu Lisesinde

Bu Haftanın İstişare Toplantısı Demir Çelik Anadolu Lisesinde

Müdürlüğümüz iş ve işleyişinin ve yönetim anlayışının tabana yansıtılması ve okulların işleyişi, talep ve sorunlarının yerinde tespiti amacıyla okullarımızda yapılmaya başlayan, İLKİ GEÇEN HAFTA Şehit Mehmet Dinçel İlkokulunda gerçekleştirilen  “Haftalık İstişare Toplantısı” bu hafta Demir Çelik Anadolu Lisesinde yapıldı. 

İl Müdürümüz başkanlığında gerçekleştirilen istişare toplantısına Müdür Yardımcımız Turgut ACARLI, Şube Müdürlerimiz Muhammet Nuri ATASEVEN, Fuat ÜNLÜ, Muharrem YOL, Hasan GÜMÜŞ, Erdal ÜNGÖREN,  Ahmet KÜÇÜKYILMAZ ile Maarif Müfettişliği Birimi Sorumlusu Aydın ÖZGÜR, Okul Müdürü Yurdaer UYSAL ve Veli Temsilcisi Aynur SOYSAL katıldı. 

Toplantıda: Kültürel etkinliklerde anlayış değişikliğine giderek etkinliklerde konunun tarihi seyrinden çok çıkarılan dersler ile aynı duruma düşmemek için yapılanlar ve yapılacaklara da yer verilmesi, övünülecek tabloyu ortaya çıkarmaya yönelik faaliyetler planlanması, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi programlarının bu açıdan değerlendirilmesi, Ordumuza yönelik moral etkinlikleri düzenlenmesi, Bakanlıkça düzenlenen “Hayalimdeki 2053 Türkiye’si” kompozisyon yarışması gibi özel konular içeren yarışmalara katılımın artırılması, “Şehit Ailelerine Karabük’ten Mektup Var” projesinin koordinasyonunun sağlanması ve takibi, “Geleceğin Lider Ülkesi Türkiye İçin Nasıl Bir Öğrenci Olmalıyım?” konulu bir kompozisyon yarışması düzenlenmesi, Bir komisyon oluşturularak belirlenecek bayrak, vatan, kahramanlık şiirlerinin okunduğu bir şiir dinletisi düzenlenmesi, 18 Mart, 03 Nisan, 23 Nisan ve 19 Mayıs hazırlıklarına şimdiden başlanması ve yönetici koordinasyonunun sağlanması, Personel ikinci gurup eğitimleri, Vatandaşlara verilecek cevapların İl Millî Eğitim Müdürü imzasıyla gönderilmesi, Kardemir Karabükspor’a Yardım Kampanyasının takibi, Aile ziyaretlerinin titizlikle takibi, Anayasa İlk/Ortaokulu ek binasının takibi, Bir program dahilinde okul servis araçlarının denetimlerinin yapılması ve Bekleyen soruşturmaların bir an önce tamamlanması konuları istişare edildi. Bu yönde gerekli tedbirlerin alınması için ilgili birimlere talimatta bulunuldu.

Müdürlüğümüz yöneticileri bilgi paylaşımında bulunarak duyurmak ve paylaşmak istedikleri konulardan sonra veli temsilcisi Aynur SOYSAL ve Okul Müdürü Yurdaer UYSAL’ a söz verildi. Okul Aile Birliği Başkanı ve Okul Müdürü okulda gerçekleştirilen etkinlikler ve eğitim-öğretim faaliyetlerine değinerek okulun talep ve sorunlarını ifade etti. 

Toplantı İl Müdürümüzün iyi dilek temennisiyle son buldu.

14-02-201814-02-201814-02-201814-02-2018

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.