KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cerablus´a Yardım Tırı Yola Çıktı

Cerablus´a Yardım Tırı Yola Çıktı

Ülkemizin liderliğinde terör örgütlerinden temizlenen Suriye´nin Cerablus ve El Bab şehirleri yine dostluk, kardeşlik, diğergamlık destanı yazan milletimizin önderliğiyle yaralarını sarmaya ve kadınıyla, erkeğiyle, çocuğuyla tekrar yaşama tutunmaya başlamış, eğitime hasret çocuklarımız Türkiye´de birlikte aynı sırayı paylaştığı Türk kardeşlerinin desteğiyle tekrar okullarına gitmeye ve yıkık dökük okul duvarlarında çocuk sesleri yükselmeye başlamıştır.

Ülkemizin gösterdiği bu duyarlılığa Karabük eğitim camiası olarak destek olmak amacıyla Cerablus ve El Bab da  zor şartlar altında eğitim mücadelesi veren öğrencilerimizin kullanımına sunulmak üzere ihtiyaç fazlası konumunda bulunan okul sıralarının tespit çalışması başlatılmıştı.

Bu kapsamda İlimizden tespit edilen ve yenilenen yaklaşık 170 takım okul sırası 28.04.2017 Cuma günü Kayabaşı İlk/Ortaokulu önünde düzenlenen törenle Celabrus’ a götürülmek üzere yola çıktı. 

İl Müdürümüz Ali KÖSE beraberinde Şube Müdürlerimiz Muhammet Nuri ATASEVEN, Muharrem YOL ve Nevzat AKBAŞ ile basın mensuplarının da hazır bulunduğu törende konuşan İl Müdürümüz “ Valimizin talimatları ile başlattığımız kampanya neticesinde ayni ve nakdi yardımlarımızı Cerablus, El Bab bölgesine gönderiyoruz. Kampanyaya destek olan tüm meslektaşlarıma, okul öğrenci meclis başkanlarımıza, velilerimize, Yağmur Derneğine, Safranbolu Gençlik Merkezine, Safranbolu Belediyesi Hayır Çarşısı’ na teşekkür  ediyorum. Bu yönlü duyarlılığımız devam edecektir. Biz bu coğrafyada olduğumuz sürece ‘Ensar Millet’ misyonumuzu hep koruyacağız.” dedi. 

İl Müdürümüzün konuşmasının ardından yardım malzemelerini taşıyan tır Celabrus’ a gitmek üzere uğurlandı.

28-04-201728-04-201728-04-201728-04-2017

 

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.