KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Comenius Regio Projesi Kapanış Toplantısı Yapıldı

Comenius Regio Projesi Kapanış Toplantısı Yapıldı

 İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde yürütülen "Environmental Education-a Step to the Future of Our Planet" isimli Comenius Regio Projesi kapanış toplantısı ilimizde gerçekleşti.

 Proje ortağı Pazardhzik Eğitim Müdürlüğünden gelen heyet 23 Temmuz günü İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ali KÖSE´yi makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında Pazardhzik Eğitim Müdiresi Sayın Valentina Kaytazova ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ali KÖSE tarafından projenin genel değerlendirilmesi yapılarak bundan sonra yapılabilecek ortak proje çalışmaları konusunda fikir paylaşımı yapıldı

 Bulgaristan heyeti 25 Temmuz günü proje ortağı Karabük Çevre ve Şehirçilik İl Müdürü Sayın Mehmet Ali TUNÇ’u ziyaret etti. Ziyaretin ardından Proje Ekibi İl Çevre ve Şehircilik  Müdürlüğü Çalışma Salonunda Proje  Final Raporunun yazımı konusunda çalışmalar yaptı.

 Projenin kapanış yemeği 25 Temmuz akşamı Safranbolu´da yapıldı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ali KÖSE, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Sayın Mehmet Ali TUNÇ, Maarif Müfettişleri Başkanımız Sayın Mustafa ŞAHİN, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Turgut ACARLI ve proje çalışanlarının katıldığı kapanış yemeğinde 2 yıllık proje çalışmaları değerlendirildi.

 Bulgar heyetinden Eğitim Müdiresi Sayın Valentina Kaytazova ve Proje Koordinatörü Vesela Todorova projenin başarıyla tamamlandığını ve proje ile iki ülke ortak kurumları arasında bir çok eğitim deneyimi paylaşımı olduğunu ve benzer ortak projelerde her zaman Türk ortaklarla çalışmaktan memnun olacaklarını ifade ettiler.

 İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ali KÖSE, proje kapsamında çalışan herkese teşekkür ederek proje konusu olan "Çevre" nin çok önemli bir konu olduğunu ve çevre eğitimi ile ilgili yapılan bu çalışmalarda elde edilen verilerin ve öğretmenler için paylaşılan iyi uygulamalar kitabının öğretmenlerimize iyi birer kaynak olacağını belirtti.

 Kapanış konuşmalarının ardından Bulgaristan´dan gelen katılımcılara sertifikaları verilerek toplantı tamamlandı.

 

 

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.