KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dereceye Giren Öğrencilerimize Ödülleri Verildi

Dereceye Giren Öğrencilerimize Ödülleri Verildi

İçişleri Bakanlığının düzenlediği yarışmada sürücü seyahat karnesini doldurarak ilk 100 içine giren öğrencilere bisikletleri düzenlenen törenle verildi.

İl Jandarma Komutanlığı önderliğinde düzenlenen programa Valimiz Fuat GÜREL, İl Emniyet Müdürü Sırrı TUĞ, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Sefa YILMAZ, kurum müdürleri, askeri personel, emniyet personeli, bisiklet almaya hak kazanan çocuklar ve aileleri katıldı.

İçişleri Bakanlığının düzenlediği yarışmada sürücü seyahat karnesini doldurarak ilk 100 içine giren öğrencilere bisikletleri düzenlenen törenle verildi. Trafikte seyir halinde bulunan sürücülerin trafik kurallarına uymaları, trafik işareti ve işaretçilerine riayet etmeleri konusunda farkındalık yaratması, çocuklarımızda ise trafik bilinci ve kültürünün yerleştirilmesi amacıyla İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından internet üzerinden düzenlenen "Dikkat Sizden, Notlar Bizden" projesi kapsamında "Sürücü Seyahat Karnesini" doldurarak yarışmaya sosyal medya üzerinden katılan ve en çok beğeni alarak ilk 100'e giren Azra Nur Türten, Nehir Nergis Kanat ve Berrak Özüm Oktar isimli öğrencilerimize bisikletleri Valimiz Sayın Fuat GÜREL tarafından verildi.

Öğrencilere Katılım Belgelerini ve bisikletlerini veren Vali Fuat Gürel, "Ramazan Bayramı tatili süresince Jandarma ve Polis uygulama noktalarında çocuklarımıza trafik karnesi ve kırmızı düdük dağıttık, karnelerin nasıl doldurulacağı konusunda bilgiler verdik. Sevdiklerimize kavuşmak ve bayram yapmak adına yola çıkıyoruz, Allah'a çok şükür Ramazan Bayramı süresince ilimizde ölümlü kaza meydana gelmedi. Şimdi önümüzdeki Kurban Bayramında da tüm tedbirlerimizi aldık, inşallah bayram süresince de ölümlü kaza meydana gelmez. Bazen yolların fiziki şartlarından bazen de sürücülerin dikkatsizliği ve aceleciliğinden dolayı bir kısım kazalar yaşanıyor. Malın telafisi var ama canın telafisi olmuyor, geç olsun ama güç olmasın. Yollarımızın fiziki şartlarını düzeltirken sürücülerinde kurallara uymaları gerekiyor. İçişleri Bakanlığımız tarafından "Kırmızı Düdük", "Öncelik Yayanın Öncelik Hayatın" gibi birçok proje hayata geçirildi. Emniyet ve Jandarma ekiplerimiz tarafından bu projelerin uygulanması için çok büyük gayret sarfediliyor. Özellikle ölümlü kazaları önlemek için büyük gayretler sarfediyoruz, bu gayretlerimiz neticesinde de %33'lük bir azalma meydana geldi. Bu oranı daha da azaltacağız, bunun için bütün arkadaşlarımız gayretli bir şekilde çalışıyorlar. Bu üç güzel kızımızı özellikle tebrik ediyorum, onlar hassasiyet göstererek etkinliğin içerisinde yer aldılar ve ödül almaya hak kazandılar.       Çocuklarımız aileleri ile yaptıkları seyahatler sırasında aracı kullanan ebeveynlerine notlar verdiler ve doldurdukları karnelerin fotoğraflarını 'twitter' üzerinden paylaşarak yarışmaya katıldılar. İlk 100 içine girerek bisiklet ödülü almaya hak kazanan yavrularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi. 

"Dikkat Sizden, Notlar Bizden" projesi kapsamında düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGEOĞLU: " Hepimiz biliyoruz ki trafik hata kabul etmiyor. Bu gerçekten yola çıkarak çocuklarımıza daha okul sıralarında trafik kurallarına uymanın önemini ve ciddiyetini kavratmamız gerekmektedir. Bunun bir diğer sonucu da çocuklarımızın anne babalarına da örnek olmaları ve onları da trafik kural ihlalleri konusunda uyarmalarıdır. İşte bu nedenle bu proje son derece önemlidir. Çocuklarımız hem eğlendiler hem de öğrendiler. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyor, öğrencilerimizi başarılarından ve duyarlılıklarından dolayı tebrik ediyorum." dedi.

03-08-201903-08-201903-08-201903-08-201903-08-201903-08-2019

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.