KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DKAB ve YÖGEB Öğretmenleri Gelişim Programı Çalışmaları Nisan Ayı Faaliyetleri Tamamlandı

DKAB ve YÖGEB Öğretmenleri Gelişim Programı Çalışmaları Nisan Ayı Faaliyetleri Tamamlandı

Bakanlığımız Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce yayımlanan “Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri” ve Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP) çerçevesinde öğretmenlerimizin; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “DKAB Öğretmenleri Gelişim Programı”  kapsamında çalışmalar devam ediyor.

Projenin Nisan ayı çalışmaları kapsamında;

Okul yöneticilerine yönelik Şehit Alican Öztürk İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Adnan CANSIZ tarafından  "Okul yönetiminde bilgi ve iletişim teknolojilerinin etkili ve verimli kullanımı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü internet sitelerinin incelenmesi, http://dinogretimiokullar.meb.gov.tr/ adresinde okulların iyi örneklerinin ayrıntıları ve değerlendirilmesi, eğitimin niteliğini geliştirmede Kalite Takip Sistemi uygulamasının yeri, önemi ve değerlendirilmesi" konularında eğitim verildi.

Ayrıca Eskipazar, Yenice, Ovacık İlçelerinde ve Merkez okullarımızda görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine İlimiz Kardemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Fatma YILDIZ CÜNÜK ve Mevlana İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Şaban KARATAŞ tarafından "Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları tanıtım sunularının incelenmesi; okullarda gerçekleştirilen özgün ve örnek uygulamalar: dinogretimiokullar.meb.gov.tr"  konusunda eğitim verildi.

30-04-201930-04-201930-04-201930-04-201930-04-201930-04-2019

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.