KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dönem Sonu İstişare Toplantısı Yapıldı.

Dönem Sonu İstişare Toplantısı Yapıldı.

İlimiz Merkez İlçe Okul Müdürleri ile 01 Haziran 2017 Perşembe günü saat 10.00’ da Merkez Öğretmen Evi ve ASO da 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı II. Kanaat dönemi sonu istişare toplantısı yapıldı.

İl Müdürümüz Ali KÖSE Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya KÖSE beraberinde Maarif Müfettişleri Başkanı Mustafa ŞAHİN, Müdür Yardımcısı İsmail KAYA, Şube Müdürleri Erdal ÜNGÖREN, Muhammet Nuri ATASEVEN, Nevzat AKBAŞ, Hasan GÜMÜŞ, Said Nuri ODABAŞOĞLU, Fuat ÜNLÜ ve Muharrem YOL ile İlimiz Merkezinde bulunan 91 okulun müdürleri katıldı. 

İl Müdürümüz toplantıyı iyi dileklerle açmasının ardından TEOG ve YGS sınav sonuçları ile Sosyal, Kültürel etkinlikler konusunda açıklamalarda bulunan il müdürümüz okul yöneticilerine teşekkür ederek gerek akademik başarının ve gerekse kültürel etkinliklerin daha da artırılacağını söyledi. İl Müdürümüz devamla okula katkıda bulunan veli ve hayırseverlerin Millî Eğitim Müdürlüğüne yazılı olarak bildirilmesi, maillerin yazıların ilgili personele gereği gibi duyurulması ve takip edilip sonuçlandırılması, Türkiye’deki ve dünyadaki başarılı çalışmaların takip edilmesi, resmi yazışma kurallarına dikkat edilmesi, başka okulların ziyaret edilip farklı uygulamaların okullara taşınması, Türkiye’deki ve dünyadaki gelişmelerin takip edilmesi, toplum değerleri ile barışık yaşanması, dedikodu ve şaibelere mahal verilmemesi, düzenlenen etkinlikleri azami sayıda veli ve öğrencinin izlemesinin sağlanması, okul mezuniyetleri vb. konularda okulların öğrenciye veliye teslim olmaması, Millî Eğitimce planlanan organizasyonlara belirlenen sayıda öğrencinin mutlaka gönderilmesi mazeret var ise program öncesinde bildirilmesi, verimli, başarılı öğretmenlerin okul kurslarında görevlendirilmesi, mesaiye zamanında gelinmesi konusunda personele örnek olunması, animasyon filim duyurusunun yapılması ve öğrencilerin teşvik edilmesi, öğrenci karnelerine öğretmenlerce yazılan ibarelere dikkat edilmesi konularına değindikten sonra Yönetici tutumunun idari açıdan önemi, görev başında eğitim konularında da açıklamalarda bulunduktan sonra okul yöneticilerine “ Okul müdürü okulunda mucizeler yaratabilir” diyerek örnekler verdi. Devamla “Yönetimde temel davranış yumruğunu masaya vurmak değil asta nezaket, üste saygılı davranmaktır. Asla ayrım yapmayın, tek kriteriniz iş ve verim olsun. Yönetici (Müdür) değişikliği bir fayda sağlamalı, sağlamıyorsa bu değişiklik doğru olmaz. Sizden daha çok gayret bekliyorum. Size güveniyorum” dedi. 

İl Müdürümüz bölümleri ile ilgili konularda bilgilendirme ve açıklamalarda bulunmak üzere Müdür Yardımcısı ve Şube Müdürlerine söz verdi. Yöneticilerimizin duyuru ve açıklamalarının ardından okul yöneticilerinin soruları cevaplandı ve toplantı son buldu.

01-06-2017

01-06-201701-06-2017

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.