KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA Tanıtım Çalışması Yapıldı.

EBA Tanıtım Çalışması Yapıldı.

Öğretmen ve öğrencilerimizin eğitim-öğretim faaliyetlerinde kullanmakta oldukları EBA (Eğitim Bilişim Ağı) konusunda Millî Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri, Maarif Müfettişleri ve Basın Mensuplarının katıldığı bir EBA tanıtım ve bilgilendirme çalışması yapıldı.

Halk Eğitim Merkezi UZEM (Uzaktan Eğitim Merkezi)de uygulamalı olarak gerçekleştirilen çalışmada EBA Sistemi alt kırımları, öğrenci ve öğretmenlerin bu bilişim ağından nasıl yararlanabilecekleri konusunda uygulamalı açıklamalarda bulunuldu. Katılımcıların soruları cevaplandırıldı. 

Konu ile ilgili olarak basına bilgi veren İl Müdürümüz: Fatih Projesinin önemli bileşenlerinden olan bu bilişim ağının K-12 düzeyinde dünyanın en büyük bilişim ağı olduğunu söyleyerek bu eğitim fırsatından azami derecede yararlanmayı temin edebilmek için çalışıldığını söyledi. Bu bağlamda ilk olarak İl Millî Eğitim Müdürlüğü Yöneticilerinin, İlçe Millî Eğitim Müdürlerinin ve Merkez ilçe Okul Müdürlerinin toplantı yapılarak bilgilendirildiğini; basının da dahil edildiği, uygulamalı tanıtım çalışmalarının il genelinde tüm okul ve kurumlarımızda gerçekleştirileceğini söyledi. Yine konuya ilişkin olarak il genelinde öğretmen ve öğrencilere “EBA Farkındalık Anketi” uygulandığını konuya ilişkin olarak hem ilin durumunu hem de açık uçlu sorularla öğretmen ve öğrencilerin EBA’ya ilişkin soru, sorun ve önerilerini alacaklarını söyledi. İl Müdürümüz ayrıca EBA’nın doküman ve kaynak olarak yeterli olduğunu başka dokümana gerek olmadığını, EBA’da 150.000 civarında soru olduğunu, EBA’nın konu testleri, deneme sınavları ve ders videoları ile çok zengin bir portal olduğunu, EBA sistemindeki soruların kazınım odaklı, program ve okul merkezli olduğunu, TEOG sorularının da bu mantıkla hazırlandığını, EBA’dan daha fazla yararlanan okulların fark yaratabileceğini söyledi. İl Müdürümüz açıklamalarında ayrıca hiçbir teknolojinin öğretmenin yerini dolduramayacağını EBA ve diğerlerinin yardımcı unsur olarak değerlendirildiğini aslolanın öğretmen olduğunu ve olacağını söyledi.

20-01-201620-01-2016

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.