KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eflani İmam Hatip Ortaokulu Temeli Atıldı

Eflani İmam Hatip Ortaokulu Temeli Atıldı

Eflani ilçemizde 2019 Temel Eğitim Yapım Programı kapsamında yapımına başlanan 8 derslikli İmam Hatip Ortaokulu inşaatının temel atma töreni gerçekleştirildi.

27.08.2019 Çarşamba günü saat 14.00'te gerçekleştirilen programa Valimiz Fuat GÜREL, Cumhurbaşkanlığı Yüksek  İstişare Kurulu Üyesi ve eski 23. Dönem TBMM Başkanı Mehmet Ali ŞAHİN Karabük Milletvekillerimiz Cumhur ÜNAL, Niyazi GÜNEŞ ve Hüseyin Avni AKSOY, Eflani Kaymakamı Muhammet EVLİCE, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, il protokolü, okul müdürleri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda açılış konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU yaptığı konuşmada:

"Bugün iki güzelliği bir arada yaşamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Sabahtan Safranbolu Kanuni Ortaokulumuzun yeni binasının temelini attık şimdi de Eflani'mizde bugün yeni bir eğitim tesisinin ilk harcını koymak için toplanmış bulunuyoruz. Her iki eğitim tesisi de büyük bir ihtiyacı karşılayacak İnşaallah. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize hoş geldiniz diyor, saygılar sunuyorum.

Eflani İlçemizde 810 öğrencimize 78 öğretmenimiz ile hizmet veriyoruz. Mevcutta Atatürk İlkokulumuz, Şehit Alişen Korkut Ortaokulumuz, Şehit Barış Efe İmam Hatip ortaokulumuz, Anadolu ve Meslek programları uygulayan İMKB Çok Programlı Lisemiz, Halk Eğitim Merkezimiz ve Öğretmen Evimizden sonra İnşallah bugün de 3 milyon Türk lirası ihale bedeli olan 8 derslikli Eflani İmam Hatip Ortaokulunun temelini atmış olacağız.

Eğitim yatırımları doğrudan geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için en büyük ve en önemli yatırımdır. Sizlerin destekleriyle, hep birlikte ciddi bir gayret ve çalışmayla Karabük'ümüz bu yolda ciddi bir mesafe kat etmiştir. Eflani İlçemiz de özellikle son yıllarda BAKKA Projeleri, Avrupa Birliği Projeleri gibi projeler olsun, üniversite ve liselere giriş sınavları olsun, TUBİTAK Projeleri ve sosyal projelerle genç ve dinamik öğretmen kadrosuyla adından sıkça söz ettirmeye başlayan bir ilçemizdir. Umarım bu yol hikayesi böylesi yatırımlarla, genç, azimli öğretmen kadromuzla, öğrencilerimizin gayretleri ve çalışmalarıyla ve velilerimizin de destekleriyle küçük küçük adımların büyük ivmesiyle hep daha iyiye, daha güzele yol almak suretiyle devam edecektir.

Yapmış olduğumuz çalışmalarda desteğini hiçbir zaman esirgemeyen değerli büyüğümüz Sayın Mehmet Ali ŞAHİN Beyefendiye, eğitim öğretim sürecinin her safhasında bizlerin yanında olan ve himayelerini her zaman gördüğümüz Valimiz Sayın Fuat GÜREL Beyefendiye; Ankara'dan ödeneklerimizin çıkması için bizlerin hep yanında olan ve işlerimizi titizlikle takip eden Karabük Milletvekillerimiz Sayın Cumhur ÜNAL ve Sayın Niyazi GÜNEŞ beylere, desteklerinden ve programlarımızı teşrifinden dolayı Karabük Milletvekilimiz Sayın Hüseyin Avni AKSOY Beyefendiye, ihale ve kontrol sürecindeki iş birliklerinden dolayı İl Özel İdaremize ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüze, eğitim ile yakından ilgilenen ve her daim bizlere ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze destek olan Sayın Kaymakamımıza ve inşaatın ruhsat işlerinde desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımıza özellikle bir kez daha teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyor, okulumuzun Safranbolu'muza, Ülkemize ve Milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum." dedi.

İl Müdürümüzün açılış konuşmasının akabinde protokol konuşmalarının ardından okul temeline ilk harç dua eşliğinde eski Meclis Başkanımız Sayın Mehmet Ali ŞAHİN, Valimiz Sayın Fuat GÜREL, Milletvekillerimiz ve İl Protokolü tarafından dökülmesiyle program son buldu. 

 

27-08-201927-08-201927-08-201927-08-201927-08-201927-08-201927-08-201927-08-201927-08-201927-08-201927-08-2019

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.