KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Kurumu Müdürleri Kurulu Toplantısı Yapıldı.

Eğitim Kurumu Müdürleri Kurulu Toplantısı Yapıldı.

İlimiz Merkez İlçe Okul Müdürleri ile 20 Şubat 2018 Salı günü saat 14.00’te Merkez Öğretmen Evi ve ASO Toplantı Salonunda Eğitim Kurumu Müdürleri Kurulu Toplantısı yapıldı.

İl Müdürümüz Ali KÖSE Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Müdür Yardımcımız Nevzat AKBAŞ, Şube Müdürleri Fuat ÜNLÜ, Fatih DENİZ, Ahmet KÜÇÜKYILMAZ, Fatih DENİZ ve Maarif Müfettişliği Birimi Sorumlusu Aydın ÖZGÜR ile Merkez İlçe okul müdürleri katıldı.

Toplantıyı iyi dilekleriyle açmasının akabinde İl Müdürümüz en son yapılan toplantının üzerinden iki ay geçtiğini belirterek: “Bugün, bu iki aylık süreyle ilgili bir durum değerlendirmesi yapmak ve gündemimize giren yeni konuları istişare etmek üzere toplandık. Aslında biz hafta başı toplantılarımızı okullarımıza taşıdık 05 Şubat Pazartesi Şehit Mehmet Dinçel İlkokulunda başlayan bu süreç 13 Şubat Salı günü Demir Çelik Anadolu Lisesinde devam etti ve son olarak dün (19 Şubat Pazartesi) Kayabaşı İlk/Ortaokulunda Haftalık İstişare Toplantımızı gerçekleştirdik. Bu süreç her hafta farklı bir okulumuzda devam edecek. Bu sayede tabanla irtibatımızı daha da yoğunlaştırma düşüncesindeyiz. Demir Çelik Anadolu Lisesindeki toplantıda da söylediğim gibi: Biz bu toplantıları konuşulanları sahaya yaymak için yapıyoruz. Üç senedir birlikte bir mücadelenin içindeyiz ve bu mücadelede epey mesafe aldık. Daha fazla mesafe almamızın yolu biraz da bu toplantılardan geçiyor. Bu toplantıların her biri Karabük’ün ve ülkenin geleceğine yönelik asil gayretlerdir” dedi.

Müdürlüğümüzce gerçekleştirilen kültürel etkinlik, toplum hizmeti ve sosyal sorumluluk projelerinin daha da artırılması gerektiğini söyleyen İl Müdürümüz : “Bu konularda bugün hala “Veliler tepki gösteriyor” diyorsak veliler bizi yönlendiriyor” demektir. Oysaki Bakanlığımızın yaklaşımı ve politikaları doğrultusunda strateji belirleyici biz olmamız lazım.  Müdürlüğümüze ait Facebook sayfamızda Aristoteles’in sözünü paylaştık. “Kalbi eğitmeden aklı eğitmek eğitim değildir. Vicdan olmadan bilgi sahibi olmak tehlikelidir.” Nitekim bu toplumun en seçme beyinleri olan vicdansızların yaptıklarını da gördük. Bunu Hiroşima’da, Irak’ta, Suriye’de pek çok yerde gördük. Onun için daha çok kültürel etkinlik diyoruz ve bunda ısrar ediyoruz. Bu bağlamda öncelikle kültürel etkinliklerde anlayış değişikliğine gitmemiz lazım. Anma günlerinde törenlerde hep aynı klişeyi kullanmamamız lazım. Bunun yerine aynı duruma düşmemek için yapılanlar ve yapılacaklara da yer vermemiz, övünülecek tabloyu ortaya çıkarmaya yönelik faaliyetler planlanmamız gerekir.” dedi.

Bu bağlamda İl Müdürlüğü olarak bazı proje ve etkinlikler planlandığını ifade eden İl Müdürümüz bir münazara programı hazırlandığını, “2053’ün, 2071’in Lider Ülkesi Büyük Türkiye’si İçin Nasıl Bir Öğrenci Olmalıyım?” “….Nasıl bir öğretmen olmalıyım?” konulu kompozisyon yarışmaları düzenleneceğini ve söz konusu yarışmalara yüksek oranda katılımın sağlanması noktasında çalışılması gerektiğini; ayrıca 3 Nisan, 23 Nisan ve 19 Mayıs konulu yarışmalar için şartnamenin beklenmeden çalışmaların hızla başlatılması gerektiğini belirtti.

Ordumuzun Suriye’nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Operasyonu’na da değinen İl Müdürümüz : “Ülkemiz politik, teknolojik, ekonomik ve psikolojik olarak büyük bir savaş içerisindedir. Ki bu savaşta son şehidimiz Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal AKPINAR´ın ebediyete uğurladık. Rabbim şehadetini kabul etsin.” dedi. Devamında İl Müdürümüz : “Biz bu savaşta Avrupa ile, İsrail ile, ABD ile ABD’nin Avrupa’daki kimliğini ablukaya aldığı müstemleke ülkeleri ile savaşıyoruz. FETÖ ile, içimizdeki diğer hainler ve işbirlikçileri ile savaşıyoruz. Biz ne yapmalıyız? Öncelikle daha güçlü bir ülke için inadına daha çok çalışmalı, işimizi aşkla yapmalıyız. 13 Şubat Salı günü Demir Çelik Anadolu Lisesinde gerçekleştirdiğimiz istişare toplantımızda da belirttiğim gibi etrafımızı bilinçlendirmeli ve orduya moral etkinlikleri tertip etmeliyiz.” Yenice Güney Ortaokulunun etkinliğine değinen il müdürümüz okul öğrencisi Erdem SATAN’ın mektubunda geçen “Afrin’e asker gitti dediler. Ben Afrin neresidir bilmiyorum, ama gittiğiniz her yer vatandır” cümlesini okuyarak okulu ve etkinlik sorumlusu öğretmeni tebrik etti. “Dün de Sayın Valimizle Safranbolu Ali Baba Anaokulu’nda resim çizen öğrencilere ne resmi çizdiklerini sorduğumuzda “Şehit resmi yapıyoruz” dediler. Yine aynı okul Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal AKPINAR´ın anısına fidan dikti. Bakın bunlar öğrencilerin bu konuda hassas ve duygulu olduklarının göstergesidir. Öğrenci temsilcilerimizi toplayıp konuşalım, öğretmenlerimizle konuşalım “şimdi toplamayacaksak ne zaman toplayacağız?” dedi.

Aile ziyaretlerini özel olarak takip ettiğini söyleyen İl Müdürümüz : “Ziyaretlerini sürdüren ve bilgi paylaşan yöneticilerimiz ile takdir ve tebrik nişanesi olarak ilgileneceğim. Ocak icmallerini inceledik, takip ediyoruz.” dedi.

Ayrıca okul güvenlik görevlileri ile toplantı yapıldığını, tespit ve önerileri ilgili makamlarla paylaşıldığını, okul servisleri nin titizlikle takip edilmesini ve varsa problemlerin makamlarla paylaşılması gerektiğini söyleyen İl Müdürümüz sorusu olan olmayınca okul müdürlerimize çalışmalarında başarı dileğinde bulunarak sözü beraberindeki yöneticilerimize bıraktı. Yöneticilerimizin de uhdesindeki birimlerle ilgili olarak okul müdürleri ile paylaşması gereken konuları istişare etmelerinin ardından toplantı son buldu.

21-02-201821-02-201821-02-201821-02-2018

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.