KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitime Destek Platformu İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Eğitime Destek Platformu İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Eğitime Destek Platformu (EDP) Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Valimiz Sayın Fuat GÜREL başkanlığında 19.07.2019 Cuma günü Karabük Öğretmenevi ve ASO toplantı salonunda gerçekleştirildi. 

Toplantıya İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, Karabük İl Müftü Yardımcısı Yakup KANSIZOĞLU ve STK temsilcileri katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantı, EDP Yönetim Kurulu Başkanı Nedim YILMAZ'ın platformun kuruluş amacı ve görevleri hakkında bilgiler vermesiyle devam etti.  

Toplantıda konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU eğitim-öğretim faaliyetleri, projeler ve yatırımlarla ilgili  bilgilendirmeler yaptı. 

Valimiz Sayın Fuat GÜREL ise"Karabük'te 37 bin civarında öğrencimiz var. Öğrenci demek hepimizin çocukları demek, her aileyi ilgilendiren bir konu, bu konuda alacağımız kararlar herkesi ilgilendiriyor. Dikkatli olunması lazım, iyi düşünülmesi lazım. Unutmamalıyız ki aynı zamanda geleceğimizi de yetiştiriyoruz. Bundan 5-10 sene sonra bizlerin oturduğu yerde şuan yetiştirdiğimiz çocuklarımız oturacak. Bunun için onların hayatlarına olumlu etki etmemiz gerekiyor. Toplumsal kalkınma ve gelişmeyi ancak bu şekilde gerçekleştirebiliriz  Herkes işin ucundan tutacak ve çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştireceğiz.  Vereceğimiz eğitim çocuğu geleceğe bir bütün olarak hazırlamalı. Sadece çocuğun belli bir yeteneğini geliştirmemiz çocuğu geleceğe tam olarak hazırlamak için yeterli olmayacaktır. Çocuğu yetiştirirken çocuğun akademik başarısına odaklanırken aynı zamanda çocuğu milli, manevi duygularına bağlı yetiştirilmesine önem veriyoruz. Çocuğun fiziki ve ruhsal gelişmesini de önemsiyoruz. Çocuklarımızın sportif faaliyetler ve sanatsal faaliyetler içerisinde de bulunmasını önemsiyoruz.  Çocuklarımızı başka yönlere kaydıracak uyarıcılar çok fazla. Çocuğumuzu bir fanus içerisinde yetiştiremediğimiz için çocuğumuzun ilgi alanlarını takip etmemiz gerekmektedir.  Boş zamanlarını iyi değerlendirmesini sağlamalıyız.  Yazın Kuran'ı Kerim eğitimi  verirken de çocuklarımızın ilgilerini çok yönlü olarak beslemeliyiz.  Bu nedenle tüm çocuklarımız en az bir tane sportif veya sanatsal faaliyet ile meşgul olsun ki en azından boş zamanlarında başka şeyler ile meşgul olmasın. Sivil Toplum dünya da çok önemli bir yer kaplıyor. Sivil toplum örgütleri kamu yarına işlerde her zaman bizlerin yanında yer alıyor. STK'larla beraber çalışmak istiyoruz. Bu sene KADEM ile bir etkinlik düzenledik ve çok başarılı olduk. KADEM yöneticilerine de çok teşekkür ediyorum.Okullarımızın genel anlamda fiziki şartları fena değil. Birkaç eksiğimiz var ama o eksiklikleri gidermekle ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Fiziki şartlar ve akademik başarı çocuğun gelişimi için yeterli değil. Çocuklarımızın hem sosyal faaliyetlerle desteklenmesi, hem de milli manevi duygularımızın öğretilmesi lazım. Aynı zamanda sorgulayabilen de bir gençlik yetiştirmemiz gerekmektedir. Eğitime Destek Platformu ilk Koordinasyon Kurulu Toplantısının faydalı olmasını diliyorum." dedi. 

Koordinasyon Kurulu Toplantısı, görüş ve önerilerin alınmasının ardından sona erdi.

19-07-201919-07-201919-07-201919-07-201919-07-201919-07-201919-07-2019

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.