KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Eğitimin Sesi, İş Gücünün Nefesi Karabük 2023" Proje Sözleşmesi İmzalandıSanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2019 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında desteklenmeye hak kazanan İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün "Eğitimin Sesi, İş Gücünün Nefesi Karabük 2023" adlı projesi için İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Genel Sekreteri Muhammed Ali OFLAZ arasında destek sözleşmesi imzalandı.

İstihdam edilebilirliğin önceliklendirildiği, Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan proje ile ilimizde 10 farklı okulumuza robotik kodlama, mekatronik, yenilenebilir enerji ve organik temizlik ürünleri atölyesi kurularak öğrencilerimizin 21. yüzyıl becerilerini erken yaşta almalarını sağlamak, endüstri 4.0 devrimine hazır hale getirmek, yaşayarak öğrenmeleri sayesinde uygun meslek seçimine imkân sağlayarak nitelikli istihdamı arttırmak hedeflenmektedir.

Proje kapsamında okullarımızda kurulacak atölyeler vasıtasıyla, öğrenci ve gençlerimize yönelik meslek edindirme kursları düzenlenerek işsiz gençlerimiz istihdama yönlendirilmesi ve mesleki ve teknik okullarımızın döner sermaye kuruluşları üzerinden üretim yapmaları planlanmaktadır.

Müdürlüğümüz AR-GE ekibi tarafından hazırlanan İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün toplamda 1.245.544,80 TL bütçeli projesi için 1.100.000 TL hibe desteği alınacak olup, projemizin eğitim camiamıza, şehrimiz ve bölgemize hayırlı olmasını dileriz.

08-02-2020

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.