KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eskipazar İlçesi Eğitim-Öğretim Faaliyetlerini Değerlendirme ve İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantıları Eskipazar İlçesinde Yapıldı

Eskipazar İlçesi Eğitim-Öğretim Faaliyetlerini Değerlendirme ve İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantıları Eskipazar İlçesinde Yapıldı

04 Mart 2016 Cuma günü 10.00-12.00 saatleri arasında Eskipazar Halk Eğitim Merkezi binasında Eskipazar Okul Kurum ve Eğitim Kurumu müdürleri 14.00-16.00 saatleri arasında da Eskipazar Çok Programlı Anadolu Lisesi binasında İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile toplantı yapıldı.

Halk Eğitim Merkezi binasındaki okul/kurum müdürleri toplantısı İl Müdürümüz Ali KÖSE’nin başkanlığında Maarif Müfettişleri Başkanımız Mustafa ŞAHİN ve Eğitim-Öğretim Hizmetlerinden sorumlu Şube Müdürlerimiz Nevzat AKBAŞ, M. Nuri ATASEVEN, Eskipazar İlçe Millî Eğitim Müdürü S. Nuri ODABAŞOĞLU ile kurum müdürlerinin katılımı ile yapıldı.

Toplantıda İl Müdürümüzün okul/kurum müdürlerine eğitim programları ve program odaklı eğitim anlayışı, eğitimde teknoloji ve EBA kullanımı; okulların TEOG ve YGS sonuç analizlerine yönelik eylem planları ve sınav hedefleri, sınavlara yönelik rehberlik çalışmaları, Rehberlik ve denetim raporları ve bunlara dayalı gelişim planları, zümre ve kurul toplantılarının okul gelişimine katkı sağlar şekilde gerçekleştirilmesi, ders yılının son gününe kadar eğitim-öğretim faaliyetlerinin sürdürülmesi ve devamsızlığa mahal verilmemesi, anma ve kutlama faaliyetlerinin sanatsal yeteneklerin fark edilmesi ve geliştirilmesine katkı sağlayacak şekilde değerlendirilmesi, Okul Müdürlerinin kendi dersleri ve gösterecekleri titizlik ile örnek olmaları, okuma alışkanlığı kazandırma konusunda duyarlılık gösterilmesi, öğrencilerin eğitim-öğretim ve yönetim sürecine katılmaları, olumlu davranışların teşhir edilmesi, Okul-Aile Birliğinden istifade edilmesi, öğretmen-öğrenci-personel ilişkileri gibi konularda açıklamalarının ardından Okul Müdürleri okullarının faaliyet ve sınav hazırlıkları ile ilgili  açıklamalarda bulundular. İlçe Millî Eğitim Müdürü S. Nuri ODABAŞOĞLU ilçede uygulanan eğitim projeleri ile ilgili bilgi verdi. Daha sonra okulların yıllar itibariyle sınav performansları gösterilerek çok yönlü değerlendirmelerde bulunuldu. Toplantı, Maarif Müfettişleri Başkanı Mustafa ŞAHİN ve Şube Müdürlerinin genel değerlendirme ve açıklamalarının ardından İl Müdürümüzün iyi dilekleri ile son buldu.

İlçe Millî Eğitim Müdürleri toplantısına İl Müdürümüz,  Maarif Müfettişleri Başkanımız ve Şube Müdürlerimiz ile Eskipazar, Eflani, Ovacık, Yenice ve Safranbolu İlçe Millî Eğitim Müdürleri katıldı. Bu istişare ve koordinasyon toplantısında İlçe Millî Eğitim Müdürleri ilçelerindeki sınav önlemleri, destekleme ve yetiştirme kursları ve diğer faaliyetlerine yönelik ayrı ayrı açıklamalarda bulundular. İl Müdürümüz İlçe Millî Eğitim Müdürlerine il genelinde uygulanan “Sağlıklı Beslen Hareket Et”, “Okuyarak Yaşıyorum”, “Değerimiz Değerlerimiz”, “Bilinçli İnternet, Güvenli Gelecek”, “Tut Elimden Anla Beni” adlı projelerin ilçelerdeki her okul ve kurumda yaygınlaştırılması projelere yönelik etkinlikler gerçekleştirilmesi için okul müdürlerine gerekli bilgilendirme ve telkinlerde bulunulması gerektiğini bildirdi. Millî Eğitim Müdürümüz ayrıca personelin görevine ilişkin konularda hizmetiçi eğitim ile ilgili yönetici  sorumlulukları konusunda açıklamalarda bulundu. Gündeme ilişkin diğer görüşme, değerlendirme ve uygulama paylaşımlarının ardından toplantı, katılımcıların iyi dilek ve temennileri,  İl Müdürümüzün başarı dilekleri ile son buldu.

 

07-03-201604-03-2016

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.