KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Projesi Kapsamında Tablet Bilgisayar Dağıtımları Devam Ediyor

Fatih Projesi Kapsamında Tablet Bilgisayar Dağıtımları Devam Ediyor

2015-2016 eğitim öğretim yılında Fatih Projesi kapsamında donanım kurulumları tamamlanmış liselerimizde tablet dağıtımına Mehmet Vergili Fen Lisesinde gerçekleştirilen törenle devam edildi.

Törene Vali Yardımcımız Sayın Abdullah ACAR, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür V. Selma ULUÇAY, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali KÖSE, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Turgut ACARLI, İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Nevzat AKBAŞ ve Mehmet Vergili Fen Lisesi Okul Müdürü Sadık TUNÇKAYA ile öğretmen ve öğrenciler katılmıştır.

Törende İl Müdürümüz Ali KÖSE konuşmasında “Dün Alparslan Gazi Anadolu Lisemizde düzenlediğimiz törende de ifade ettiğim gibi 1983 yılında ortaokul müdürlüğü yaptığım Kars-Tuzluca’nın bir okulunda Erzurum Devlet Malzeme Ofisinden daktilo aldığım gün bebeğini kucaklayan anneler, babalar gibi mutlu olmuştum. Biz bu günlere karbon kağıdı ile kalemle resmi yazı yazdığımız günlerden geldik. Okullarımızda Fen ve Tabiat Bilgisi dolabı eksiklerimiz vardı. Okullar arasında ödünç deney malzemesi aldığımız günleri biliyorum. Bu durum 10 yıl öncesine kadar fazla değişmedi. Bugün geldiğimiz noktada Karabük ilimizde Genel Liselerimize bu dağıttıklarımızla birlikte 1084 öğretmen 4365 öğrenci olmak üzere 5449 adet tablet bilgisayar dağıttık. Bu oran yaklaşık %70’e tekabül ediyor. Yine 1576 dersliğimize etkileşimli tahta kurduk. Bu rakam da dersliklerin %95’i nispetindedir. Yine 165 okulumuza Çok Fonksiyonlu yazıcı dağıttık. Bakanlığımız bütçesinin önemli bir bölümü bu alanlara yöneliktir. Bakanlığımız nesil meselesinde varını yoğunu seferber ediyor. Bu yaklaşımın mimarı Sayın Bakanımıza ve Bakanlığımız bürokratlarına ayrıca İİlimiz eğitim altyapı ve donanımları konusunda duyarlılık ve gayret gösteren başta Sayın Valimiz olmak üzere milletvekillerimize, yerel yöneticilere ve emeği geçen herkese huzurlarınızda şükranlarımı arz edeyorum. Bu gün vesilesiyle siz sevgili öğrencilere tavsiyem ise hafızanızı bilgisayara, tablete mahkum etmeyin. Onu sadece bilgiye erişim ve araştırma amaçlı kullanalım. Kalıcı harddisk ve işlemci sizin beyniniz olmazsa bu yatırımların faydası olmaz. İlaçlar dozajında alınmazsa fayda yerine zarar verir. Tabletlerin size İlimize ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Tören İl Müdürümüzün ardından Vali Yardımcımız Sayın Abdullah ACAR’ın konuşmaları ve Mehmet Vergili Fen Lisesi 10. sınıf öğrencilerine tabletlerini dağıtması ile sona ermiştir.

 2015-2016 eğitim öğretim yılında Fatih Projesi kapsamında donanım kurulumları tamamlanan okullarımızın 10.sınıf öğrencilerine tablet dağıtımına önümüzdeki günlerde devam edilecektir.

Tablet DağıtımlarıTablet DağıtımlarıTablet DağıtımlarıTablet DağıtımlarıTablet DağıtımlarıTablet Dağıtımları

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.