KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GençBizz Lise Girişimcilik Programı Öğretmen Eğitimleri Tamamlandı

GençBizz Lise Girişimcilik Programı Öğretmen Eğitimleri Tamamlandı

Karabük, Bartın, Zonguldak İl Millî Eğitim Müdürlükleri ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı ve Genç Başarı Eğitim Vakfı arasında imzalanan "Çocuklar ve Gençler Arasında Girişimcilik Bilincini Yaygınlaştırma" İşbirliği Protokolü eğitimleri Safranbolu' da gerçekleştirildi.

Öğrenim kurumlarındaki müfredat programını zenginleştirmek, öğrencilerimizin olumlu davranışlarını desteklemek, iş becerilerini öğrenmelerini sağlamak ve yenilikçi düşünme tarzını benimsemelerini teşvik edilecek programla; öğrencilerin çeşitli uygulamalı çalışmalar ve farklı öğrenme biçimlerini destekleyen teknolojik araçlarla, okulda öğrendikleri ile dünya ekonomisindeki başarı koşulları arasındaki bağlantıyı daha derinden kavramaları amaçlanmaktadır.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, BAKKA Genel Sekreteri Muhammed Ali OFLAZ ve Genç Başarı Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Çelik ÖREN'in katılımıyla Geleceğim Mesleğim temasıyla Safranbolu' da gerçekleştirilen "GençBizz Lise Girişimcilik Programı" öğretmen eğitimlerine Karabük, Bartın ve Zonguldak illerinde görevli 60 öğretmen katıldı. 

GençBizz Lise Girişimcilik Programına katılacak olan lise öğrencilerimize eğitim verecek öğretmenlerimize Kuruluş, İş Fikri, Sermaye, Üretim, Satış, Tasfiye ve Mezuniyet konu başlıkları ile 2 gün süreyle eğitimler verildi.

09-12-201909-12-201909-12-201909-12-201909-12-2019

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.