KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Haftalık Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Haftalık Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ başkanlığında Müdürlüğümüz Yöneticileri ile Haftalık Değerlendirme Toplantısı 20.03.2023 Pazartesi günü Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantı, İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ'ın toplantıya katılan yöneticilerden uhdesinde bulunan çalışmalar hakkında bilgiler alması ile başladı.

Toplantıda eğitim öğretim faaliyetleri ve yapılan program ve çalışmalar hakkında genel bir değerlendirmelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ, " Bugün 'Anadolu Mektebi Yazar Okumaları' kapsamında "Anadolu'nun Yazarı: Tarık BUĞRA" İl Paneli gerçekleştirildi.

İl genelinde Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi uygulamaları tüm liselerimizde başarılı bir şekilde devam ediyor. Projeyi yakından takip ediyoruz. Öğrencilerimiz projeye çok ilgi duymaktadırlar.

Anadolu Mektebi Yazar okumaları projesine başladığımız ilk günden bu yana İlimizde öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlığı giderek artarken onların araştırma, tanıma, öğrenme arayışlarında ilk başvurduğu yer kütüphanelerimiz olmuştur. Bu bağlamda eğitim hayatımızın vazgeçilmezi kitaplarla olan dostluğumuzu daha canlı tutmak için "Kütüphaneler okullarımızın kalbidir." şiarıyla Sayın Valimiz Fuat GÜREL'in büyük destekleriyle Karabük'te bütün okullarımızda kütüphane açılarak kitaplarla zenginleştirilmiştir. 18 okulumuzda Z-Kütüphanelerimiz mevcuttur.

Öğretmenlerimizin rehberliğinde doğru bilgiye doğru kaynak ile buluşan evlatlarımız okuyarak olayları ve gelişmeleri yorumlayabilen, olayları da okuyabilen  iç yüzünü öğrenen bir kişi, aynı zamanda düşünce ufkunu geliştirip, geniş bir görüş açısı sağlayarak, olayları inceleme yeteneği kazanmaktadırlar.

Devletimizin eğitime sunduğu güçlü imkânlar doğrultusunda okullarımızda z-kütüphanelerden, bilim atölyelerine kadar tüm imkânlar öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Öğrencilerimizi akademik, sosyal, kültürel, bilimsel ve sportif alanlarda kendilerini gerçekleştirmeleri, aynı zamanda vatanına ve milletine sevdalı, değerleriyle mücehhez olmuş bireyler olarak yetişerek bir üst öğrenime hazırlamak bizim en temel gayelerimiz arasında yer almaktadır. İşte bütün bu saydığımız hedefler okumakla mümkün. Okuyan bir nesil ile mümkün.

Geçtiğimiz hafta Milletimizin hürriyet sembolü, İstiklal Mücadelemizin sancaktarı, Devletimizin ve ulusumuzun bağımsızlığının ifadesi olan İstiklal Marşımızı, kaleme alan vatan şairimiz Mehmet Akif  Ersoy'u andık. Bunun ile birlikte 108 yıl önce Aziz Şehitlerimizin canlarıyla, kanlarıyla tarihe "Türk Geçilmez" yazdırdığı bir Kurtuluş Mücadelesinin meşalesi, Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü programı düzenledik. Düzenlenen programlarda öğrencilerimiz o günkü ruhu yaşadılar ve bizlere yaşattılar.

Bu anlamlı günlerin ve kazanımların genç nesillere iyi anlatılması, ecdadımıza ve şehitlerimize borcumuz olduğu kadar, Büyük ve Güçlü Türkiyemizin bekası, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ve gençlerimize bırakabileceğimiz en önemli miras ve gerçek bir ders olduğuna inanıyoruz.

Kahramanmaraş İlimizde meydana gelen ve 11 İlimizde etkileri görülen deprem hadisesinde depremzedelerimizin yaralarını sarmak için aziz milletimiz tek vücut oldu. Bu süreçte değerleriyle bezenmiş evlatlarımız arkalarına dönüp bakmadan deprem bölgesinde kardeşlerinin yaralarını sarmak için gittiler. Gece gündüz demeden, yorulmak nedir bilmeden çalıştılar. Ülkece geçirdiğimiz bu zorlu süreçte İstiklal ve İstikbal ruhu ile bir ve berabereler olduk.

İşte bu mirası ve dersi öğrencilerimizde gençlerimizde gördük. Bizler gençlerimize her daim güveniyoruz.

Karabük'ümüz akademik başarısı ile temayüz etmiş bir ilimiz. Yaptığımız planlı ve programlı çalışmalarla akademik başarımızda da taviz vermeden öğrencilerimiz sanat, spor ve kültürel etkinliklerde de üstün başarılar getirmeye başlamışlardır. Bu anlamda aldığımız Türkiye Birincilikleri, Avrupa ve Dünya dereceleri bizlere hedef belirlemenin ve o hedefe sadakatle koşmanın önemini bizlere bir kez daha göstermiştir.

Yapılan bu çalışmalarımız ile birlikte İlimizde güçlendirme ve inşaat çalışmalarımız hızla devam etmektedir. İlimiz genelindeki okullarımızı sürekli takip ediyoruz. Bakım, onarım ve tadilat çalışmaları tüm kurumlarımızda planlandığı şekilde devam etmektedir." ifadelerine yer verdi. 

Konuşmasının sonunda İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ, toplantıya katılan yöneticilerimize teşekkür ederek, çalışmalarında kolaylıklar diledi.

20-03-2023

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.