KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Kıyafet Yardımı Yapıldı

İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Kıyafet Yardımı Yapıldı

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından İlimiz Merkez, Yenice, Eskipazar ve Ovacık ilçelerinde bulunan ilk/ortaokullarında eğitim gören fakir öğrencilere mont ve ayakkabı dağıtımı gerçekleştirildi. 

Karabük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen törene Vali Yardımcımız Barbaros BARAN, İl Müdürümüz Ali KÖSE, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Timurçin SAYLAR, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay ÖZCAN ile öğrencilerine yardım yapılan okulların idarecileri katıldı.  

TOBB’un katkıları ile her yıl geleneksel olarak ihtiyaç sahibi öğrencilere kış öncesinde yardımda bulunarak, eğitimlerine destek vermeyi hedeflediklerini belirten Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay ÖZCAN yaptığı konuşmada “Her yıl olduğu gibi bu yılda milli eğitim müdürlüğümüzle ortak tespit ettiğimiz okullarda yardım çalışmalarını gerçekleştirdik. İhtiyaç sahibi 700 öğrenciye kaban ve ayakkabı yardımında bulunarak, eğitimlerine destek olmayı hedefledik. Soğuk kış aylarında çocuklarımızın üşümemesini istiyoruz. Çocuklar ülkemizin geleceği ve istikbali. Bizde bu reel sektör ve ticaret camiası olarak bu çocuklarımıza destek olabiliyorsak buda ziyadesiyle bizi mutlu ediyor. Karabük Vali Yardımcısı Barbaros Baran Ticaret ve Sanayi Odamız kentimize ekonomik değer ve istihdam oluşturmanın yanında toplumda sosyal işlerde her sene olduğu gibi bu senede destek oluyorlar. Okullarda idaremiz ve öğretmenlerimiz tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi çocuklarımıza yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

İl Müdürümüz Ali KÖSE ise bu sosyal yardım projesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek “Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, üyeleri, çalışanları ve Ticaret erbapları ile projeye katkı sağlayan tüm herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

Törende yapılan konuşmaların ardından Karabük Merkez ilçede öğrenim gören öğrenciler için, içerisinde ayakkabı ve mont bulunan ve her okul için ayrı ayrı hazırlanan koliler belirlenen öğrencilere dağıtılmak üzere okul müdürlerine teslim edildi.

07-11-201707-11-201707-11-201707-11-2017

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.