KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

II. Kanaat Dönemi TEOG Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

II. Kanaat Dönemi TEOG Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İl Müdürümüz Ali KÖSE başkanlığında Müdür Yardımcısı Nevzat AKBAŞ, Şube Müdürü Erdal ÜNGÖREN ve 21 merkez ilçe ortaokul müdürünün katılımıyla Merkez Öğretmenevi Toplantı Salonunda TEOG Sonuçlarını Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Toplantı açılışında konuşan İl Müdürümüz, gelecek ders yılına yönelik idari önlemlerin şimdiden alınması gerektiğini bildirerek son TEOG sonuçlarının 2017-2018 ders yılı başında okul ve branş bazında çok yönlü bir analize tabi tutulması ve her okulun kendine göre bir eylem planı oluşturması gerektiğini bildirdi. Akademik başarıyı sürdürmenin başarı elde etmek kadar, yerine göre daha fazla arayış ve gayet gerektirdiğini, Karabük eğitim yöneticileri olarak bunun farkında olunduğunu söyleyerek “Hiçbir mazerete sığınmadan kendimizi eleştirmemiz, sorgulamamız ve bu doğrultuda çalışmamız bizi başarıya götürür, hiçbir başarı tesadüf eseri olmaz, başarının olmazsa olmazı önce çalışmak, çok çalışmaktır. Ekibi iyi tanıyıp yönlendirmektir. Heveslendirmektir. İşi sevdirmektir. Kurum kültürüne sahip çıkar hale getirmektir. Eksiğimizi fark ettikçe, onunla yüzleştikçe kurumumuzu yüceltebiliriz. Görmezden geldiğimiz hiçbir eksiğimizi gideremeyiz. Bu anlayışla çalışmamız lazım. Biz iyi bir ekibiz size güveniyorum” dedi.

Yabancı uyruklu öğrencilerin il başarısını düşürdüğünü ifade eden okul yöneticileri bu konuda müşterek bir eylem planı talebinde bulunması üzerine bunun için bir çalıştay düzenleneceği ve sonuçlarının okul yönetimleri ile paylaşılacağı bildirildi. 

Toplantı Okul Müdürlerinin okullarına ilişkin açıklamalarının ardından İl Müdürümüzün iyi dilekleriyle son buldu.

21-07-2017

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.