KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

II.Okul Aile Birliği Başkanları Toplantısı Yapıldı

II.Okul Aile Birliği Başkanları Toplantısı Yapıldı

Merkez İlçe Okul-Aile Birliği Başkanları ile Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü Toplantı Salonunda istişare toplantısı yapıldı.

İlimiz Merkez İlçe Okul-Aile Birliği Başkanları ile yapılan toplantıya İl Müdürümüz Ali KÖSE, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Erdal ÜNGÖREN, Şube Müdürlerimiz Muhammet Nuri ATASEVEN, Hasan GÜMÜŞ ve Nevzat AKBAŞ ile birlikte katıldı.

Toplantıda Merkez İlçe ve İl TEOG sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulunularak İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve TUİK verilerine dayalı değerlendirmeler yapıldı. İl´in I.Dönem TEOG Sonuçları itibariyle başarısını daha da yükselttiği vurgulandı. Millî Eğitim Müdürümüz "Aynı başarıyı sosyal, kültürel, sportif alanlara da taşımamız lazım. Bu yönde de okul yöneticilerimize destek olmanızı istiyorum. Bunlar olmadan okullar okul hüviyetini kaybeder, birer akademik kurs merkezi olur. Bunu kabul edemeyiz" dedi.

Gündemde ikinci ana konu olarak 10 Şubat 2016 tarihinde İlimiz Merkez İlçe Öğrenci Meclisi temsilcileri ile gerçekleştirilen toplantıda büyük bir duyarlılık örneği göstererek ülkemizde yaşayan ve çoğunlukla sınır illerimizdeki kamplarda barındırılan muhacir yaşıtları için başlatılan “Harçlığımı Bağışlıyor, Giysi ve Oyuncaklarımı Paylaşıyorum”  kampanyası ile ilgili açıklamalarda bulunularak okul-aile birliklerinin kampanyaya ilişkin görevleri açıklandı.

Toplantıda ayrıca öğrenci davranışları ile ilgili OAB Başkanlarının görüş ve önerileri alındı. Bu konuda öğrenci temsilcilerinin ve okul yöneticilerinin de görüşleri alınarak bir eylem planı oluşturulacağı; gerek duyulursa bir çalıştay düzenleneceği söylendi.

Kampanya ile ilgili açıklamaların ardından Okul-Aile Birliği Başkanlarına okullarına yönelik talepleri ile gündeme ilişkin konularda görüşlerini almak üzere söz verildi ve soruları Müdürlüğümüz yöneticileri tarafından cevaplandırıldı. 

İl Müdürümüz ve beraberindeki yöneticilerimizin Okul-Aile Birliği Başkanlarına katılımlarından dolayı teşekkür etmeleri ile toplantı son buldu.

23-02-201623-02-201623-02-201623-02-2016

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.