KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı.

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı.

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu toplantısı 30.09.2016 Cuma günü Karabük Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğünde Karabük Üniversitesi, İl Jandarma Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri İl Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığı, İnşaat Mühendisleri Odası Karabük Şubesi, Muhtarlar Derneği Karabük Şubesi temsilcileri ve okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 

İl Millî Eğitim Müdürü Ali KÖSE’nin açılışını yaptığı toplantıda konuya ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulunup bilgi veren Hayat Boyu Öğrenme bölümü sorumlu Şube Müdürü Hasan GÜMÜŞ, Aile Eğitimi Programı (0-18 yaş) uygulamalarının daha etkili tanıtılması ve kurslara katılımının artırılması, Hayat Boyu Öğrenme konusunda farkındalıkların artırılması ve öğrenme fırsatlarının arttırılması, Hayat Boyu öğrenme faaliyetlerinde görev yapan yönetici, öğretmen ve usta öğreticilerin çeşitli illerde ve Avrupa’da ki Hayat Boyu faaliyetlerini yerinde izlenmesi ve incelemesi maksadıyla etkinlikler planlanması, bu etkinliklerin kurumlar ve dernekler tarafından desteklenmesi ve Yaygın ve serbest öğrenmelerle kazanılan bilgi ve deneyimlerin istihdama yönelik kullanılması için faaliyet alanlarının oluşturulması konularına değindi.

Daha sonra komisyondaki kurum/kuruluş temsilcilerine sırayla söz verildi. Kurum/kuruluş temsilcileri Hayat Boyu öğrenme etkinliklerine her türlü desteği vereceklerini ifade ettiler.  

Kurum temsilcilerinin görüşlerini ifade etmesinden sonra söz alan İl Müdürümüz hayat boyu öğrenmenin önemine değinerek “Her şey olduğu gibi kalsa, değişim olmasaydı, hayat boyu öğrenmenin de bir önemi olmazdı. Yaşadığımız yüzyıldaki süratli değişim sıradan insanın bile kendini yenilemesini zorunlu kılmaktadır, 2. 3. diplomayı ve 2. 3. mesleği gerektirmektedir. Böyle olunca da her yaşta, her yerde eğitim gerçeği ile yüzleşiyoruz. Fert, kurum ve toplum olarak bu konuda sorumluluklarımız var. Karabük ili Kamu kurumları ve STÖ’ler olarak bu konuda işbirliğinin güzel örneklerini sunuyoruz. Bunu daha da geliştirmemiz lazım. Bu iş birliği yapan tüm kurumlara ve STÖ’lere kurumum adına teşekkür ediyorum. İş birliğinin daha da artırılarak sürdürülmesini diliyorum." dedi.

30-09-201630-09-201630-09-201630-09-2016

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.