KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali KÖSE´ nin Veda Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali KÖSE´ nin Veda Mesajı

Camiamızın Değerli Mensupları,

Mesai Arkadaşlarım, Okul-Kurum Yöneticilerim, Öğretmenlerim, Personelim, Öğrencilerim,

            20.11.2018 tarihli Bakanlık Onayıyla Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Koordinasyon Biriminde görev yapmak üzere görevlendirildiğim için 18.02.2015 tarihinden beri yürütmekte olduğum Karabük İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevimden ayrılıyorum.

            18.02.2015 tarihli göreve başlama mesajımda:

En büyük zenginliğimiz olan insan kaynağımızın yaşadığımız yüzyılın hızlı değişimine uyarlanması çocuk ve gençlerimizin geleceğe hazırlanması hiç şüphesiz ülkemizin en önemli ve öncelikli işidir.

Bu önemli ve öncelikli işin ağır sorumluluğunun gerektirdiği görevler icra edilirken

Bakanlığımız eğitim politikaları, plan, program ve hedefleri ile valiliğimiz talimatları çerçevesinde ilimizde şimdiye kadar gerçekleştirilen başarılı çalışmalar artırılarak sürdürülecektir.

Mesleki yaşantım süresince eğitimin her kademesinde bakanlığımıza hizmetle edindiğim birikimi eğitim camiamızın tüm paydaşlarının öneri, birikim ve hayalleri ile harmanlayarak ilimiz için etkili ve verimli hizmete dönüştüreceğimize, eğitimi Karabük’ün her geçen gün gelişen ve değişen çehresinin sigortası yapacağımıza inanıyorum.

Eğitim kurumlarımızda öğrenmeyi öğreten eğitim yaklaşımıyla çocuklarımızın ve gençlerimizin okuyan, araştıran, sorgulayan, eleştiren, üreten ve ürettiğini paylaşan;  bu niteliklerin yanı sıra millî, manevî ve evrensel değer ve duygularla bezenmiş, ayrıca demokrasiyi özümsemiş bireyler olarak yetiştirilmesi ana ilkemiz, Başöğretmen Atatürk’ün “Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.” ve “"Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır."  vecizeleri de parolamız olacaktır.

Çocuklarımızı ve gençlerimizi diğer ülkelerdeki akranları ile rekabet edebilecek seviyede, tüm iş alanlarının beklentisine uygun becerileri kazanmış ve bu toplumun vazgeçilmez değerlerini benimseyen bireyler olarak yetiştirmeye yönelik tüm çalışma ve projelerimizde başta Sayın valimiz, milletvekillerimiz, yerel yöneticilerimiz, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve velilerimizden şimdiye kadar olduğu gibi bundan böyle de destek ve işbirliği talebimiz olacaktır.

İlimizin eğitim hizmeti verilen her kurumunda her daim kolaylaştırıcı ve müjdeleyici olmaya çalışılacak; halka hizmetin en güzel örneklerini sergilemek Karabük eğitimcileri olarak vazgeçilmez ilkemiz, düsturumuz olacaktır.”demiştim.

Karabük’teki görevimden ayrıldığım bu günde geride kalan 3 yıl 9 aylık süreyi değerlendirdiğimde göreve başlarken hedeflediğim çalışmaların çoğunun fazlasıyla gerçekleştiğini görmek tüm mesai arkadaşlarımın gurur ve iftihar tablosudur.

Karabük’te ekip ruhuyla, istişare ve dayanışmayla başta Sayın Valilerim, Milletvekillerimiz İlçe Kaymakamlığımız ve Belediye Başkanlarımız olmak üzere ilimizin eğitim öğretim başarısıyla anılan marka il olmasında emeklerini bizzat müşahede ettiğim Saygıdeğer Öğretmenlerim, giymeyip giydiren, yemeyip yediren fedakâr anne babalar, nineler, dedeler, muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşlarımızın ve kamu kuruluşlarımızın çok değerli temsilcileri kısacası, eğitim öğretim faaliyetlerinde doğrudan ya da dolaylı etkisi olan tüm paydaşlarımızla sevgili yavrularımızın durumunu analiz ettik, daha iyi imkânlara kavuşturmak için konuştuk, görüştük, anladık, dinledik, istedik, talep ettik ve kararlarımızı öyle verdik.

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı I. dönem değerlendirme toplantısında mesai arkadaşlarıma ve okul yöneticilerimize: “Geriye çocuklarımızın, torunlarımızın her dakikasıyla gurur duyacağı bir ömür mirası bırakalım.” demiştim. Şükürler olsun ki milletin-devletin emanetini hep o düsturla taşıdım. Görevden ayrılacağım bugün şu anda bile Karabük’te ilk göreve başladığım gün kadar, hatta daha fazla heyecanlıyım. Hâlâ vakti iyi yönetme derdindeyim

Karabük’ümüzde görev yaptığım süre içerisinde ben ve çalışma arkadaşlarımın kapısı her daim hizmet kapısı oldu. Hepimiz devletimizin hizmetini, güler yüzünü göstermenin yarışında olduk.

Hizmet yarışında kırdığım, üzdüğüm personelim, arkadaşım varsa onlardan helâllik diliyorum. Ya istemeden, farkında olmadan olmuştur ya da süreç içinde, kurumsallık anlamında işin doğası gereği yaşanmıştır.

Bu güzel şehirde güzel insanlar tanıdım, güzellikler gördüm, güzel dostlar edindim. Gönlümün bir parçasını bıraktığım bu şehirden bir Karabüklü olarak gönül rahatlığıyla ayrılıyorum.

Bundan böyle, Karabük ilinin eğitim başarılarını takip etmek en büyük ilgim ve zevkim olacak; Karabük’ün yeni başarıları uykusuz gecelerimin, emeklerimin, alın terimin ve ekibimin de mahsulü olacaktır.

Bana Karabük İline eğitim hizmeti sunma fırsatı veren Millî Eğitim Bakanlarıma, çalışmalarımda hep yanımda olan ve desteklerini hiç esirgemeyen Sayın Valilerime, Milletvekilimiz ve 23. Dönem TBMM Başkanımız ile diğer Milletvekillerimize, Bakanlığımız yöneticilerine, Kaymakamlarıma, İl İlçe Belediye Başkanlarımıza, Kamu Kurum ve Kuruluş Yönetici ve Personeline, Hayırseverlerimize, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın çok değerli yöneticilerine, basınımızın güzide temsilcilerine,  kantincisinden, servis şoföründen tüm tüm okul/kurum çalışanlarına, sevgili öğrencilerime, kıymetli öğretmenlerime, hizmetli kardeşlerime, memur, şef, işçi kardeşlerime, velilerime, şube müdürlerime, müdür yardımcılarıma kadar tüm Millî Eğitim Camiamıza ve bütün Karabüklü hemşehrilerime sonsuz teşekkür ediyor; sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.