KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali KÖSE´nin TEOG Sınavı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali KÖSE´nin TEOG Sınavı Mesajı

2016-2017 Ders Yılı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş 1. Dönem Sınavı (TEOG) 23-24 Kasım 2016 tarihlerinde yapılacak olup 61 okulumuzda 2658 öğrencimiz sınava katılacaktır.

Karabük İli olarak öğrencilerimizin millî, manevi değerlerimize sahip çıkan, saygılı, donanımlı, ailesine ve Ülkesine hayırlı evlatlar olarak yetiştirildiğini yakinen görmek en büyük gurur kaynağımızdır.

Bunun için öğretmenlerimiz başta olmak üzere hizmetlisinden idarecisine eğitim camiamızın tüm çalışanlarını ve ailelerimizi kutluyorum.

Yavrularımız TEOG sınavında ilkokul ve ortaokul boyunca öğrendiklerini yansıtacaklardır. Tüm liselerimiz hemen hemen aynı donanıma sahiptir. Dolayısıyla sınavı her şeyin başlangıcı ya da sonu olarak görmemek gerekir. Önemli olan yavrularımızın stres ve kaygıdan uzak olarak bildiklerini, öğrendiklerini aktarabilmeleridir. Sınavlar bizlere bu anlamda rehber ve yol göstericidir.

Onları her kilometresi fırsatlarla dolu uzun ve güzel bir gelecek bekliyor.

Fırsatları değerlendirmek için ne istediğini bilmek, hedefler koymak ve o hedeflerin gerektirdiği donanıma sahip olmak gerekir. Bu da her gün kendisini geçtiğini görmekle mümkündür. Yavrularımıza öncelikle bunu verebilmemiz gerekir.  Eğitimden haz almak, hayatı okumaya çalışmak bununla olur. Biz rekabeti başkalarıyla değil kendimizle yapacağız. “Bugün kendime ne kattım ?” sorusunun cevabı mutluluk kaynağıdır. Lütfen yavrularımıza bunu öğütleyin. Onlarda gördüğünüz en küçük gelişmeyi ön plana çıkarın, başkalarıyla karşılaştırmayın, onlara fırsat verin. Onların kendilerini yenmesi için “ Ya yol olun ya da yol bulun. “

Başarı dileklerimle

 

                                                                                                                         Ali KÖSE

                                                                                                                İl Millî Eğitim Müdürü

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.