KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MEHMET FATİH VARGELOĞLU’ NUN YARIYIL MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MEHMET FATİH VARGELOĞLU’ NUN YARIYIL MESAJI

2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılının 1. Dönemi

Karabükümüzde 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılının 1. Dönem sonunda 195 okulumuzda öğrenim gören 37471 öğrencimiz karne almayı hak ettiler.

Çocuklarımız, bizim göz bebeğimiz. Onları milli ve manevi değerlerimize bağlı, öğrenmeyi bilen, dünyadaki gelişmeleri algılayabilen vatan evlatları olarak yetiştirme gayreti ile bir eğitim-öğretim döneminin sonuna geldik.

Öğrencilerimizin önünde iki haftalık bir tatil süreci var. Velilerimizden isteğimiz onları tatilde ders çalışmaları yönünde çok sıkmasınlar. Sayın Bakanımızın da ifade ettikleri gibi çocuklarımızın ilgili oldukları alanları ön plana çıkarmalarına fırsat tanımamız gerekiyor. Dolayısıyla öğrencilerimizin, gençlerimizin öncelikle kendilerini özgürce, korkmadan ifade etmeleri gerekmektedir. Bu da en önce ailede başlar. Lütfen çocuklarımızla birlikte yemek yiyelim, hatta sofrayı beraber hazırlayalım, büyüklerimizi ziyaret edelim, yürüyüş yapalım, okuyalım, film izleyelim. Birlikte olursak örnek oluruz, anlayabiliriz, anlatabiliriz, paylaşırsak tanırız.

Ben bu vesile ile karne alan tüm öğrencilerimize hayırlı tatiller diliyorum. Onları dinlenmiş olarak güzel anılarla beklediğimizi ifade ediyor, öğretmenlerimizi, velilerimizi, eğitim çalışanlarımızı ve tüm hemşehrilerimi  sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

 

Mehmet Fatih VARGELOĞLU

İl MillÎ Eğitim Müdürü    

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.