KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

Aziz Milletimiz takvimlerin 15 Temmuz 2016'yı gösterdiği o karanlık gecede  vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, milletimizin bağımsızlığına, demokrasimize ve aydınlık geleceğimize yönelik  ihanet içerisinde bulunan FETÖ mensubu bir grup üniformalı hain ve onların işbirlikçilerinin alçak planlarını Bayrağına, demokrasisine, mukaddesatına birlik ve dirliğine topyekun sahip çıkarak akim bırakmış ve dünya tarihine yeniden dirilişin destanını yazdırmıştır.

 

Başkomutanımız  Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile 15 Temmuz 2016 gecesi tekvücut olarak meydanlara inen ve kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla ateş kusan tankların,  mermi kusan silahların karşısında adeta göğsünü siper eden tarihinin hiçbir döneminde esareti kabul etmemiş Aziz Milletimiz;  tüm dünyaya bir milleti millet yapan asıl gücün inançlı, dirayetli, kararlı ve mukaddesatına canı pahasına sahip çıkan insan gücü olduğunu bir kez daha haykırmış; dosta güven, düşmana korku olmuştur.

 

 

Dünya var oldukça "Mutlu Çocuklar, Güçlü Türkiye" erdemiyle yetiştirdiğimiz çocuklarımız eğitimde, sağlıkta, bilimde, teknolojide, sanayide, ekonomide 2023, 2053, 2071 hedeflerine azimle, kararlılıkla koşacaklar ve yeni hedeflerle ilelebet mazlumun umudu, yâr ve yardımcısı; haksızlığın ve hainliğin önünde bilgileriyle, görgüleriyle, sesleriyle, canlarıyla ve Bayrağımızın rengi asil kanlarıyla yıkılmaz bir kal'a olacaklardır. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle; 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüzü tebrik ediyor; vatanın ve milletin bekası, Şanlı Bayrağımızın semalarımızda sonsuza kadar dalgalanması için iman dolu göğüslerini, tanklara, toplara, silahlara siper ederek Karabük'lü hemşehrilerimiz Barış Efe ve Metin Arslan ile birlikte şehit düşen 249 vatan evladımıza bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, ruhları şad, mekanları cennet olsun diyorum. Yine o gecede kahramanca mücadele eden ve hainlere karşı direniş gösterirken gazilik onuruna erişen 2 bin 196 vatan evladına da şükran ve minnetlerimi sunuyorum.

 

 

 

Mehmet Fatih VARGELOĞLU

İl Millî Eğitim Müdürü    

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.