KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun 18-22 Kasım Ara Tatil Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun 18-22 Kasım Ara Tatil Mesajı

Bakanlığımızca tatil ve okul zamanlarının daha verimli hale getirilmesi hedefiyle yeni bir eğitim-öğretim çalışma takvimi modeli hazırlandı. Çalışma takvimi kapsamında 18-22 Kasım tarihleri ara tatil dönemi olarak belirlendi. Sayın Bakanımızın da ifade ettikleri gibi eğitimde verimliliği arttırmak, öğrenci ve öğretmenlerimizin dinlenmesine imkân sağlamak için yeni bir düzenleme gerçekleştirildi ve bu yıl ilk defa uygulanmaya başlandı. Bizler de Ara Tatil süresince öğrencilerimizin okul ortamı dışında da aktif öğrenmelerini destekleyecek, onlara farklı deneyimler yaşatacak, araştırma ve gözlem yeteneklerini geliştirecek, eğlenerek öğretecek, tarihi, turistik, bilimsel ve doğal mekânlar ile sosyal sorumluluk proje alanlarının tanıtılması ve öğrenci ve velilerimiz ile paylaşılmasını için bir dizi etkinlik planladık. 

 

Ara Tatil Etkinliklerini http://aratatil.meb.gov.tr adresinden İlimizin ismini seçerek görebilirsiniz. Öğretmenlerimiz ara tatil boyunca hem mesleki gelişim programlarına katılma imkanı bulacaklar hem de farklı etkinliklerle dinlenmiş ve kendilerine zaman ayırmış olacaklardır. 

 

Ben bu vesile ile tatil süresince öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi dinlenmiş olarak ve güzel anılarla beklediğimizi ifade ediyor, öğretmenlerimizi, velilerimizi ve eğitim çalışanlarımızı sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

 

Mehmet Fatih VARGELOĞLU

İl Millî Eğitim Müdürü     

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.