KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU’nun 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU’nun 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Tarih boyunca egemenliğini ve bağımsızlığını her şeyin üzerinde tutan aziz Milletimiz bu uğurda nice şehitler vermiştir. İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un “Yedi iklîmi cihânın duruyor karşına da” dizelerinde de belirttiği üzere 104 yıl önce bugün aziz milletimizin kahraman evlatları dilinde tekbir göğsünde imanla yedi düvelin karşısına çıkmış, üzerinden değil 104 yıl, 1004 yıl geçse de unutulmayacak bir zafer kazanmıştır. 15 Temmuz akşamı o kahraman evlatların torunları darbeci hain çetenin tankına, uçağına, tüfeğine karşı damarlarındaki Müslümanlık şuuru ile dünyada eşi görülmez bir demokrasi zaferi kazanmıştır.

Bu vesileyle şu anki varlığımızı ve bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum. Mekânları cennet olsun, kardeşliğimiz, birliğimiz daim olsun diliyorum.

 

Mehmet Fatih VARGELOĞLU

İl Millî Eğitim Müdürü   

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.