KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

105 yıl önce Aziz Şehitlerimizin canlarıyla, kanlarıyla tarihe "Türk Geçilmez" yazdırdığı bir Kurtuluş Mücadelesinin meşalesi, Çanakkale Deniz Zaferi; birlik, beraberlik ve diğergamlığın tam anlamıyla tezahürü olması bakımından da insanlık tarihinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır.

 

Çanakkale;

Kim bu cennet Vatanın uğruna olmaz ki feda?

Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda.

nidalarıyla ölüme meydan okuyan bir Milletin topyekün diriliş, şahlanış ve özgürlük manifestosudur. 

Çanakkale'de ortaya konulan ruh, milli mücadelede de kendini göstermiş ve bütün fertleriyle el ele veren milletimiz Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde muzaffer olmuştur. Bu güzel topraklar, bizlere Vatan, Bayrak ve Mukaddesatı için seve seve canını ortaya koyan şehitlerimizin ve gazilerimizin mirasıdır.

Çanakkale Zaferi'nin genç nesillere iyi anlatılması, ecdadımıza ve şehitlerimize borcumuz olduğu kadar, Büyük ve Güçlü Türkiyemizin bekası, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ve gençlerimize bırakabileceğimiz en önemli miras ve gerçek bir derstir. 

Bu duygu ve düşüncelerle Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 105.yıldönümünde Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

Mehmet Fatih VARGELOĞLU

İl Millî Eğitim Müdürü     

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.