KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Bugün; bağımsızlığımızı ve vatanımızın bölünmez bütünlüğünü ifade eden, Türk Milletinin iradesini temsil eden, Milleti'nin kendi geleceğini belirlediği Türkiye Büyük Millet Meclisinin 100.Kuruluş Yıl Dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı milletçe birlik ve beraberlik içerinde kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu yıl, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip Koronavirüs (COVİD-19) salgınına karşı aldığımız önlemler dolayısıyla 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramını bir arada kutlayamıyor olmanın burukluğunu yaşasak da, inanıyoruz ki, bu günler geçecek ve bizler, sağlıklı ve mutlu günlerde yeniden bir araya gelerek, coşkuyla kutlayacağımız nice 23 Nisanlarda buluşacağız.

Salgın dolayısıyla bayramı okullarımızda kutlayamasak da tüm vatandaşlarımız ve siz sevgili çocuklarımızla birlikte 23 Nisan coşkusunu yaşamak üzere Bakanlığımızca hazırlanan program kapsamında Perşembe günü saat 09.30' da TRT EBA TV ortak yayın "100. Yıl Kutlama Programı Özel Yayını" yapılacak, saat 13.00' te İlimiz genelinde okul hoparlörlerinden 100. Yıl Marşı yayınlanacak ve saat 21.00'de pencerelerden ve balkonlardan Türk bayraklarıyla İstiklal Marşı'nı okuyacağız ve bu güzel güne hep birlikte anlam katacağız.

Biz geleceğimizin teminatı çocuklarımıza güveniyoruz, onlardan beklentilerimiz çok büyük. İnanıyorum ki çocuklarımız da, kendilerine sunulan imkânları iyi değerlendirerek, tarihlerinden aldıkları özgüvenle büyük başarılara imza atacaklardır. 

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Meclis Başkanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, hür irademizi ve bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz aziz Şehitlerimizi rahmet ve Gazilerimizi şükranla yâd ediyor, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgiler sunuyorum.


Mehmet Fatih VARGELOĞLU

İl Millî Eğitim Müdürü     Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.