KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

Bir Milletin demokratik yoldan sesini duyurabilmesi, yaşadığı dünyadan haberdar olması, olayları analiz etmesinin en etkin yolu o ülkede güvenilir, tarafsız ve kişilik haklarına saygılı bir basın - yayın organının varlığından geçmektedir. Ülkemizde ve dünyadaki son gelişmeler, bakış açısının, haber ve bilgi sunumundaki etkileşimin kitleleri nasıl hareketlendirebildiğini ve toplum hafızasının şekillenmesinde basın gücünün ne denli etkili olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Bu sebepten dolayı bilgiye ve habere ulaşmanın önündeki bütün engelleri kaldırılması ne kadar önemli ise bu gücün toplumun değerleri ile örtüşen hassasiyet, doğruluk ve tarafsızlık ilkeleri içinde kullanılması da o derece önemlidir.

 Bu duygu ve düşüncelerle basın ve yayın kuruluşlarımızın çok değerli yönetici ve çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını canı gönülden kutluyor, ebediyete irtihal etmiş basın ve yayın çalışanlarımıza da Allah'tan rahmet diliyorum.

 

Mehmet Fatih VARGELOĞLU

İl Millî Eğitim Müdürü   

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.