KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında "Dünya Engelliler Günü" olarak kabul edilen 3 Aralık günü engelli bireylerin sorunlarının dile getirilmesi ve çözüm önerilerinin gündeme getirilmesi açsısından son derece önemlidir.

Son yıllarda eğitimden sağlığa, ulaşımdan istihdama kadar engelli vatandaşlarımızın topluma kazandırılması yönünde Ülkemizde güçlü ve büyük adımlar atılmıştır.

Bakanlığımızın "Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye" hedefiyle yayınladığı 2023 Eğitim Vizyonu ile "Özel gereksinimli çocuklarımızı akranlarından tecrit etmeyen, birlikte yaşama kültürünü daha fazla destekleyen özel bir bakışı, eğitim sistemimizde kurgulamak ve etkinliğini sağlamak" şiarıyla yine özel eğitim ihtiyacı olan bireylere yönelik eğitim ve öğretim hizmetlerinin ivmelenerek güç kazanacağı yönünde alî hedefler ortaya konmuştur.

Bu kapsamda engelli öğrencilerimizin kendilerine sunulan fırsatlar ile kazandıkları başarılar ve kendilerini gerçekleştirme çabaları bizler için en büyük kazanım ve gurur kaynağıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm engelli öğrencilerimizin ve bireylerin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutlar; sevdikleriyle birlikte mutluluk ve başarılar dilerim.

 

 

 

Mehmet Fatih VARGELOĞLU

İl Millî Eğitim Müdürü

 

 

                                                                       

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.