KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Tarihi şanlı zaferlerle dolu Aziz Milletimizin birlik ve beraberlik ruhuyla Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde dünya tarihinin en önemli zaferlerinden sayılan ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurulmasıyla taçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesinin 97. Yıldönümünü ve 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlamanın gurur ve heyecanı içindeyiz. 

Vatan, bayrak ve mukaddesatı uğruna önüne gelen tüm engelleri her türlü güçlüğe rağmen inanç, azim ve kararlılıkla aşan; genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle tek vücut, tek akıl, tek yürek olarak düşmana aman vermeyen Aziz Milletimiz dün Sultan Muhammed Alparslan ile Bizans Ordusu karşısında Malazgirt Ovası'nda yazdığı destana, Kurtuluş Savaşı'nda son noktayı koyduğu Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile bir sayfa daha eklemiş, 15 Temmuz 2016 gecesi aynı amaç ve planla bir başka yüzle gelen hainlere sokakları dar ederek aynı heyecan, gurur ve onurla bir sayfa daha yazmıştır. 

Bugün de Büyük ve Güçlü Türkiye Cumhuriyeti Devleti yerli ve millî modern silah ve teçhizatla donanmış ordusuyla, yirmi sekiz milyonu aşan ilim ve irfan ordusuyla, seksen sekiz milyon neferiyle şanlı tarihinden aldığı güç, bilinç, vakar ve terbiye ile kimsenin bir karış toprağına tevessül etmeden aynı dün olduğu gibi dünyanın her yerindeki mazlumların umudu, zalimlerin korkusu olmaya devam etmekte ve birliktelik ve kararlılıkla 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla koşmaktadır. 

Gençler; Yapmanız gereken, şanlı tarihimizden ilham alarak gözünüzü hep daha iyiye, hep daha güzele çevirmektir. Türkiye'nin yükselişinden, bu coğrafyada söz sahibi olmasından, mazlumların refahından rahatsız olanlar hep olmuştur ve olacaktır. Gözümüz hep ufkun da ötesine bakarken Sultan Alparslan'ın, Fatih Sultan Mehmed'in ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün düşman karşısında duruşu bizlere en büyük ilham kaynağı, ileride bu satırlara sizlerin adının yazılacağı gerçeği ise en büyük güç kaynağımız olacaktır. 

2023 Vizyon Belgesi bizlere eğitimde yeni bir ufuk çizmiş, yeni bir kapı aralamıştır. Günümüz dünyasında güç bilgidir, güç eğitimdir.  Bizlere düşen görev de Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un ifadeleriyle "2023 Eğitim Vizyonu'nun temel amacı, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı nesiller" olabilme yolunda var gücümüzle koşmaktır.  Ancak o zaman şanlı tarihimizin bize verdiği dersi tam manasıyla öğrenmiş ve hayatımıza tatbik etmiş oluruz. Aziz Milletimizin evlatlarının gerektiğinde yeni destanlar yazmaya ilelebet hazır olduğunu bilmek bizler için en büyük gurur ve onur kaynağıdır.   

Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Zafer'in 97. Yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu toprakları bizlere ebedi yurt yapma uğrunda canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun.

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.