KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimizin, ortak değerlerde bütünleşerek omuz omuza, birlik ve beraberlik içerisinde bağımsızlık inancını ve hür yaşama kararlılığını tüm dünyaya haykırarak 29 Ekim 1923'te ilan ettiği Cumhuriyetimizin, 96. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın sevincini yaşıyoruz. Milletimizin ortak kararlığı, azim ve inancıyla kurulan, istiklal ve istikbalimizin teminatı Cumhuriyetimizin birer ferdi olmaktan büyük bir  mutluluk duyuyor, ülkemiz ve ilimiz olarak geleceğe güvenle bakıyoruz.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ey yükselen yeni nesil istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz" sözünün muhatapları olarak Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına, hem 2023 Vizyonu'muzdaki eğitim ve öğretim hedeflerimize ulaşmış, hem de birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi en üst seviyeye çıkarmış olarak gireceğimize, Büyük ve Güçlü Türkiye'mizin 2053 ve 2071 hedeflerinde belirlenmiş olan yarınlara da aynı azim ve kararlılıkla koşuyor olacağımıza inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle bir milletin azminin inancının birlik ve beraberliğinin ne kadar büyük bir güç olduğunu ve milli irade karşısında hiçbir gücün duramayacağını dünyaya ilan eden Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu vatan için fedakârca mücadele eden tüm gazilerimizi yad ediyor, bu uğurda canlarını veren tüm şehitlerimize Allah´tan rahmet diliyor, tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Mehmet Fatih VARGELOĞLU

İl Millî Eğitim Müdürü    

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.