KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU´nun Dünya Engelliler Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU´nun Dünya Engelliler Günü Mesajı

Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi vesilesiyle tüm engelli öğrencilerimizi, kursiyerlerimizi, onların saygıdeğer anne babalarını, onlara hizmeti şiar edinmiş sivil toplum kuruluşu temsilcilerini ve üyelerini sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Güçlü bir millet olmanın en önemli göstergesi birbirimize destek olarak engelli-engelsiz tüm vatandaşlarımızın bilgi, beceri ve yeteneklerini rahatça ortaya koyabilecekleri bir ortama sahip olmalarıdır.

Engelli çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitim-öğretim imkânlarından en üst seviyede yararlanmaları, engelli vatandaşlarımızın sağlık, ulaşım, iletişim, istihdam ve gerektiğinde evde bakım hizmet ihtiyaçlarının karşılanması için son yıllarda ülkemizde reform niteliğinde adımlar atılmış ve çok önemli iyileştirmeler yapılmıştır.

Bu kapsamda İlimizde özel eğitim ana sınıfından, liseye, iş eğitim merkezlerimizden halk eğitim kurslarına kadar, evde hatta hastanelerde eğitime kadar evinden alınıp okuluna, kursuna ulaşımından yemeğine, ders araç gereç ve malzeme ihtiyaçlarına kadar Bakanlığımız tüm imkanları ile engelli kardeşlerimizin hizmetine pervane olmuştur.

Kendilerine sunulan hizmetin karşılığında spordan, sanata, eğitimden çalışma hayatına kadar engelli kardeşlerimizin azimle, kararlılıkla, duyarlılıkla ortaya koydukları başarı çocuklarımıza ve gençlerimize en büyük örnek ve tecrübe olmaktadır.

Unutulmamalıdır ki “Her insan bir engelli adayıdır.” gerçeğini bilen, engelli vatandaşlarımıza değer veren bir medeniyetin mensubu olmaktan gurur duyuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm engelli kardeşlerime sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hayat dilerim.

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.