KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun İstiklal Marşının Kabul Edildiği Günü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun İstiklal Marşının Kabul Edildiği Günü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Mesajı

Her bir mısrasıyla bizlere Milletimizin tarih boyunca verdiği bağımsızlık mücadelesinin engin ruhunu tekrar yaşatan Vatan sevgisi ve Bayrak sevdasının en güzel tezahürü İstiklal Marşımızın TBMM' de kabul edilişinin 99. yılında geleceğimizin teminatı çocuklarımıza hizmet etmenin onur ve gururunu yaşıyoruz.

"Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın" nidasının gereği olarak Ülkemizi 2023, 2053, 2071 ve dahası hedeflerine ulaştırma yolunda var gücümüzle çalışmalıyız.

O'na "Vatan Şairi" unvanını veren Aziz Milletimiz İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif ERSOY'un o muhteşem dizelerindeki;

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım. 

Sözleriyle kimsenin Türk Milletini boyunduruğu altına alamayacağını tüm dünyaya haykırmıştır.

2016 Temmuzunda Milletimizin hainlere verdiği cevap,  İstiklal Marşını yazdıran ruhun aynı azim ve kararlılıkla dimdik ayakta olduğunun ve ilelebet payidar olacağının en önemli göstergesidir. 

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere istiklal ve istikbalimizin simgesi İstiklal Marşımızı bizlere armağan ederek Milletimizin duygularına tercüman olan Mehmet Akif Ersoy'u ve tüm Şehitlerimizi rahmet ve minnet ile yâd ediyor, Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

Mehmet Fatih VARGELOĞLU

İl Millî Eğitim Müdürü     

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.