KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ'ın 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ'ın 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü Mesajı

108 yıl önce Aziz Şehitlerimizin canlarıyla, kanlarıyla tarihe "Türk Geçilmez" yazdırdığı bir Kurtuluş Mücadelesinin meşalesi, Çanakkale Deniz Zaferi; birlik, beraberlik ve diğergamlığın tam anlamıyla tezahürü olması bakımından da insanlık tarihinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. 18 Mart Çanakkale Zaferi, bizim için azim ve kararlılıkla fedakârlığın birleştiği olağanüstü bir mücadele demektir.

Çanakkale Zaferi'nin genç nesillere iyi anlatılması, ecdadımıza ve şehitlerimize borcumuz olduğu kadar, Büyük ve Güçlü Türkiyemizin bekası, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ve gençlerimize bırakabileceğimiz en önemli miras ve gerçek bir derstir.

Kahramanmaraş İlimizde meydana gelen ve 11 İlimizde etkileri görülen deprem hadisesinde depremzedelerimizin yaralarını sarmak için aziz milletimiz tek vücut oldu. Bu süreçte değerleriyle bezenmiş evlatlarımız arkalarına dönüp bakmadan deprem bölgesinde kardeşlerinin yaraları sarmak için gittiler. Gece gündüz demeden, yorulmak nedir bilmeden çalıştılar. Ülkece geçirdiğimiz bu zorlu süreçte İstiklal ve İstikbal ruhu ile bir ve berabereler olduk.

Bu bağlamda; gurur vesilemiz olan gençliğimizin Aziz Türk Milleti'nin kutsal değerlerine sahip çıkacağına inancımız ve güvenimiz tamdır.

Bize düşen, bizi biz kılan değerlerin taşıyıcısı olmak, geçmişten alınan güçle yeniliklerin izini sürmek, kendi birikimlerimizin değerini bilmektir. Birlikte başarmanın ne demek olduğunu gösteren 18 Mart Çanakkale Zaferimizin 108. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anarken, gazilerimize sağlık diliyorum. Çanakkale'yi destan kılan aziz milletimizin tüm zaferleri kutlu olsun. 

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.