KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAFRANBOLU EĞİTİM KURUMU MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISINA KATILDI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAFRANBOLU EĞİTİM KURUMU MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISINA KATILDI

Safranbolu İlçemizdeki Okul/Kurumlarımızın eğitim-öğretim ve yönetim faaliyetlerini değerlendirmek amacıyla yapılan Safranbolu İlçesi Eğitim Kurumu Müdürler Kurulu Toplantısı 12.02.2019 Salı günü saat 09.30’ da Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevi ve ASO salonunda Safranbolu Kaymakamı Dr. Fatih ÜRKMEZER ve İl Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU´ nun katılımıyla iki oturum halinde gerçekleştirildi. 

Safranbolu İlçe Millî Eğitim Müdürü Hasan GÜMÜŞ, Müdür Yardımcımız Erdal ÜNGÖREN, Şube Müdürlerimiz Turgut ACARLI ve Ahmet KÜÇÜKYILMAZ ‘ın da hazır bulunduğu toplantının ilk oturumuna başkanlık eden Safranbolu Kaymakamı Sayın Dr. Fatih ÜRKMEZER  2018-2019 eğitim öğretim yılı II. kanaat döneminin hayırlı olması temennisiyle başladığı konuşmasında” Safranbolu’da hem Kaymakamlık hem Belediye olarak başta İl Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere tüm kurumlarımızla işbirliği içerisinde olmaya, onlara destek olmaya çalışıyoruz. Desteklerimiz devam edecektir. Çocuklarımızın sadece akademik başarı anlamında değil sosyal ve kültürel anlamda gelişebilmesi için çalışmalara devam ediyoruz. Bu kapsamda bilimden tekniğe, sosyal alandan kültür alanına, spordan sanatsal faaliyetine kadar her anlamda Safranbolu’nun eğitimine kamu, özel fark etmeksizin bütün imkânlarla destek vermeye çalışıyoruz. İlk dönem gibi ikinci dönemin de kazasız, sağlıklı bir eğitim dönemi olması dileğiyle hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Safranbolu Kaymakamı Sayın Dr. Fatih ÜRKMEZER’ in   programının yoğun olması sebebiyle ayrılmasının ardından toplantının ikinci oturumu Safranbolu İlçe Millî Eğitim Müdürü Hasan GÜMÜŞ’ün İlçede yürütülen eğitim-öğretim faaliyetleri, projeler, yatırımlar ve personel durumu ile ilgili brifing sunumu ile başladı.

Brifing sunumunun ardından İl Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU 2023 Vizyon Belgesi kapsamında yapılacak çalışmalara değinerek “2023 vizyonunda 3 yıllık çalışma planı zihinsel dönüşümdür. Bu dönüşümü gerçekleştirmek için Vizyon belgesini iyi öğreniniz ve uygulayınız. İlimizin başarısı ülke genelinde ön sıralarda yer almaktadır. Artık sadece akademik başarıda değil, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da ön sıralarda olmalıyız. Ölçümüz belli, bugünün işini yarına bırakmamalıyız. Anadolu Liselerinin sportif ve kültürel alanda, Meslek Liselerinin ise bölümlerinde kendilerini geliştirerek üretim odaklı çalışmalar yapması gerekir. Okulumuzda olumsuz bir durum olduğunda olaylara tarafsız bakarak problemi önceden çözmeye gayret edelim. Bu kapsamda adaleti elden bırakmayınız. Sosyal Medya kullanımında dikkatli olalım. Bizim en önemli kimliğimiz öğretmenliktir. Öğretmenler odasına girip onlarla hasbihal ediniz. Odalarımız temiz olsun öğrencilerimize örnek teşkil etsin. Kurs ve egzersiz çalışmalarını takip edelim. Safranbolu tarihi kent olmakla beraber kültür ve eğitim kentidir. Sıfır Atık projesinde Safranbolu pilot bölge seçildi. Proje ile ilgili çalışmalarınızı öğrencilere yansıtarak hep birlikte projeye sahip çıkalım. 2018-2019 eğitim öğretim yılı ikinci yarıyılı hepimiz için başarılı bir dönem olsun. Hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.  

İl Müdürümüzün konuşmasının ardından yöneticilerimizin gündeme dair duyuru ve açıklamalar ile okul yöneticilerimizin bu konulara ilişkin sorularının cevaplandırılmasıyla toplantı son buldu.

12-02-201912-02-201912-02-201912-02-2019

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.