KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ali KÖSE’nin 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı II. Dönem TEOG Sınavı Mesajı

       
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ali KÖSE’nin 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı II. Dönem TEOG Sınavı Mesajı

       Sevgili Öğrenciler,

       Öncelikle Sizi çok sevdiğimizi ve önemsediğimizi belirtmek isterim. Bütün gücümüz ve gayretimiz sizin daha iyi bir eğitim almanız içindir. Bu sınavlar, bilgi temelinize dayalı olarak; analiz, sentez, yorum yapma, zamanı iyi değerlendirme ve dikkat ve yeterliliklerinizi birlikte ölçmeyi hedeflemektedir.

     Gireceğiniz sınav, okullarda uygulanan sınavlardan bir tanesidir. Tek farkı, bu sınavın sorularının Bakanlığımız tarafından hazırlanmış olmasıdır.

      Başaracağınıza inanın. Kendinize güvendiğinizi ve bu işin üstesinden gelebileceğinizi, donanımınızın başarmak için yeterli olduğunu kendi kendinize fısıldayın. Unutmayın; bilginizi, gücünüzü, imkânlarınızı kendi potansiyeliniz oranında sınavlara yansıtırsanız başarı kendiliğinden gelecektir.

      Kaygılarınızı azaltın. Sınavda en aza indirilmiş kaygı ve stres en üst düzeyde başarılı olmanızı sağlar. Kendinizle ilgili olumsuz düşünmeyin. Bilginizden emin olun. Sınav başarısının “bilgi, yorum, hız” değişkenlerinin kullanımı ile orantılı olduğunu unutmayın.

      Sizinle övünüyor, gurur duyuyor ve geleceğimize güvenle bakıyorum.

       Sevgili Veliler,

      Sınav sürecinde, sizler de çocuklarınız kadar kaygı yaşamaktasınız. Kaygı, aşırı derecede olmadığı sürece sorun yerine performansı yükselten bir duygudur.

    Bu dönemde; çocuğunuzu iyi olduğu konularda cesaretlendirip olumlu özelliklerini vurgulamalısınız. Bu, çocuğunuzun güven duygusunu pekiştirecek, “yapabileceğine” ve “başarabileceğine” ilişkin inanç oluşturmasında etkili olacaktır. Unutmayın; siz çocuğunuza güvenirseniz çocuğunuz da kendisine güvenecektir.

      Çocuğunuza, ulaşılabilir ve gerçekçi hedefler belirlemesinde yardımcı olun. Başarının amacı mutlu ve güvenli bir insan olmaktır. Anne babanın sevgisini hisseden çocuk psikolojik olarak rahatlayacak, bu rahatlama da onun başarısını artıracaktır.

        Değerli Yönetici ve Öğretmen Arkadaşlarım,

      Bir öğretim yılı boyunca görevinizin bilincinde yılmadan, usanmadan çalıştınız. Öğrencilerimizin eğitim-öğretim çalışmalarını planlı bir şekilde yürütürken aynı zamanda sınava hazırlanmalarına da destek verdiniz. Çabalarınız ve çalışmalarınız her türlü takdirin üzerindedir.

     Çocuklarımızın; zamanı verimli kullanmalarına, planlı olmalarına, analiz ve sentez yapabilmelerine, eleştirel düşünebilmelerine, hayal kurmalarına, merak etmelerine ve hedef belirlemelerine olan güçlü katkılarınız için teşekkür ediyorum.

      TEOG sınavları ve bu sınavların öğrenim hayatına etkisi konusunda ulaşılmadık, rehberlik edilmedik öğrencimizin kalmaması için gayret ve fedakârlık gösterdiğinizi biliyorum.

      Bu düşüncelerle 2015 Yılı 8. Sınıflar II. Dönem TEOG Sınavına katılacak öğrencilerimize başarılar diliyor, kendilerini şimdiden kutluyor; çocuklarımızı bu sınavlara hazırlayan, okul ziyaretlerinde ve rehberlikte bulunan bütün yönetici, öğretmen ve velilerimize saygılar sunuyorum.

 Ali KÖSE       

 İl Millî Eğitim Müdürü

     

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.