KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih VARGELOĞLU Görevine Başladı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih VARGELOĞLU Görevine Başladı

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih VARGELOĞLU´nun Göreve Başlama Mesajı

 

Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Velilerimiz, Kıymetli  Öğretmenlerimiz ve Yönetici Arkadaşlarım;

Millî Eğitim ailesinin  pek çok kademesinde görev yapan bir eğitimci olarak yolculuğumun yeni durağı olan Karabük İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevime başlamanın heyecanı içindeyim. Her geçen gün gelişen ve büyüyen dinamik bir şehir olan Karabük’e hizmet edecek olmanın heyecanını, mutluluğunu ve gururunu yaşıyor; bizleri bu vazifeye layık gören Sayın Bakanımıza şükranlarımı arz ediyorum.

Bu vesile ile, bizlerden önce bu şehre ve bu şehrin insanlarına, geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımıza emeği geçen kıymetli eğitim yöneticilerimize de teşekkür ediyor, onların yaptıkları hizmetlerin unutulmayacağını belirtiyor, eğitimde öncü il misyonunun muhafazası ve geliştirilmesi için ortak akıl düsturu ile çok ama çok çalışacağımızın bilinmesini istiyorum.

Eğitimci olmanın meslekten öte,  en yüce duyguları barındıran akıl ve gönül işi olduğuna inanıyorum. Görev aldığım bu makamı yüce Allah’ın bir emaneti olarak benimsiyorum. Bizlere takdir edilen bu makamları milletimize hizmet için bir fırsat görüyorum. Kadim milletimizin evlatlarını geleceğe hazırlarken, aklın ve bilimin ışığında, iyiliğin ve merhametin gölgesinde millî ve manevi değerlerimizin bağrında bir nesil yetiştirme ideali en öncelikli rehberimiz olacaktır. 

Millî Eğitim Temel Kanunu´nun bize tevdi ettiği genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda görevimi ifa ederken bu ülkenin en değerli potansiyeli olan evlatlarımızı aydınlık ve güçlü yarınlara hazırlamanın azmi ve kararlılığında olacağım. Kendi kültürümüzden beslenen evrensel bir eğitim anlayışı ile eğitim ve öğretim faaliyetlerini planlarken dünyada ve ülkemizde güncellenen eğitim politikaları çerçevesinde İlimize özgün projelerle Karabük’te bir fark yaratacağımıza inanıyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Millî Eğitimde süratle yüksek bir seviyeye çıkacak olan bir milletin, hayat mücadelesinde maddi ve manevi bütün kudretlerinin artacağı muhakkaktır.” Bu şiarla bizler Bakanlığımızın belirlediği politikalar çerçevesinde ilimizde eğitimin niteliği ve içeriğini yüceltecek çalışmaları eğitimin tüm paydaşları ile birlikte hayata geçireceğiz. Samimiyetimizi, vatan ve bayrak sevdamızı kuşanıp çıktığımız bu yolda hedefimiz evlatlarımızı ve bu mukaddes vatanı muasır medeniyetlerden daha ileriye götürmektir.

Adı eğitim ve sanayi ile anılan tarih ve kültür şehri Karabük için almış olduğumuz bu önemli vazifenin hayırlara vesile olmasını diliyor, Karabük’ümüzde görev sürem boyunca başta Sayın Valim olmak üzere, tüm eğitim çalışanlarının, kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum kuruluşlarının, basın mensuplarının ve tüm Karabük halkının bize yardım ve desteklerini esirgemeyecekleri düşüncesiyle ailem ve şahsım adına selam, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.